Jaka książka / tutorial następna/y ?

0

Witam, po ogarnięciu tej ksiązki

https://automatetheboringstuff.com/

co byście dalej polecili, żeby utrwalić + lepiej poznać Pythona (interesuje mnie zarówno budowanie aplikacji, AI, network/automating scripts)

2

Najlepiej rozpocząć własny projekt :) Jak poczujesz, że czegoś nie wiesz albo chciałbyś zrobić lepiej to poszukasz. Z ciekawych zasobów, które mi ostatnio mignęły to np. https://python-patterns.guide/ (ale wzorce projektowe przydają się właśnie w momencie kiedy wiesz gdzie i po co je użyć) czy https://docs.python-guide.org/index.html . Ale materiałów jest masa więc i tak najlepiej uczyć się tworząc coś.

2

(interesuje mnie zarówno budowanie aplikacji, AI, network/automating scripts)

Sam sobie odpowiedziałeś. Zacznij budować aplikacje, coś z AI albo "network/automating scripts".

lepiej poznać Pythona

Też sobie sam odpowiedziałeś. Żeby lepiej poznać Pythona musisz programować w Pythonie, szukać informacji w necie* na temat Pythona, chodzić na rozmowy o pracę (nie od dziś wiadomo, że rozmowy o pracę to darmowy mentoring) itp. Jak jesteś wyjątkowo leniwy to możesz wejść na jakąś listę gotowych linków np. taką
https://awesome-python.com/
albo taką https://github.com/kirang89/pycrumbs

*wejdź na strony Python.org, Google, Youtube, Github, Twitter, Hacker News, Reddit - każda z tych stron ma opcję "szukaj", w którą wpisujesz cokolwiek, choćby "python" na początek.

1

Do tego co wyżej polecam też Learning Python 5th edition Lutza. Kompendium wiedzy, które pozwoliło mi głebiej zrozumieć dużo elemtnów pythona na bardziej teoretycznym poziomie, nie tylko sama praktyka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0