django z html

0

Mam projekt w django gdzie frontend jest pisany w html. Plik html ma w środku opcję odsyłania do kolejnej strony w html ale niestety nie chce działać. W jaki sposób w href najlepiej podać załącznik do tej strony żeby było to kompatybilne z django. A może powinnam zacząć od początku i sprawdzić czy w dobrych plikach są umieszczone te pliki html?

0

ale w django chyba jak w wiekszości fw musisz skonfigurować url:
https://docs.djangoproject.com/en/2.0/topics/http/urls/

0

Konfigurowałam i wgrywa mi się pierwsza strona ładnie, pięknie ale kiedy klikam na odnośnik to on coś nie gra i nie mogę znaleźć odpowiedniego schematu w jaki sposób go umieścić czy to w pierwszym html'u czy to w plikach django, żeby to zadziałało.

0

Odnośnik jako taki ma działać niezależnie od aplikacji.
Po prostu apka w django ma zaserwować stronę, gdy przeglądarka chce wejść pod dany adres.

Django nie odpala HTML bezpośrednio, chyba, że umieścisz pliki html w katalogu static (ten katalog też trzeba skonfigurować).

W przeciwnym razie musisz napisać odpowiednie funkcje renderujące html z szablonów i podpiąć te funkcje do odpowiednich adresów w urls.py

1

Wszystkie webowe frameworki działają tak, że moduł routingu (czasem w postaci obiektu, zestawu funkcji etc) sprawdza zazwyczaj za pomocą wyrażeń regularnych zasób do jakiego chcesz się odnieść i na jego podstawie zwraca określoną odpowiedź. Również w standardzie WSGI zwracana jest wartość Path na podstawie której jest to definiowane.

Plik html ma w środku opcję odsyłania do kolejnej strony w html ale niestety nie chce działać

Musisz wskazać zasób. Adresy URL, które chcesz obsłużyć muszą być obecne w tablicy routingu. Zobacz jak wygląda tutaj zawartość listy urlpatterns, która pełni w tym frameworku tę funkcję: https://tutorial.djangogirls.org/pl/django_urls/

Gdy masz już stronę obecną na serwerze aplikacyjnym to musisz jeszcze wskazać do niej URL w szablonie. Tworzysz więc plik szablonu zawierający kod html wraz częściami które mają wykonywać się dynamicznie, opakowanymi znakami {% %]. Nie warto tego robić "z palca", na sztywno wskazując zasób w kodzie szablonu, bo kod staje się nieprzenośny. Lepiej jest do tego użyć mechanizmów wewnętrznych Django (zob: https://docs.djangoproject.com/pl/2.1/intro/tutorial03/). Wszystko masz dokładnie opisane w podlinkowanym kursie Django Girls.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1