TDD, czy dobrze zaczynam?

0

Cześć,
Jestem tu nowy i przesledziłem troche wątków związanych z TDD(automatyzacja w pracy), ale żaden nie zawierał satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mianowicie chodzi mi o sposób w jaki każdy powinien zacząc z TDD. W moim przypadku zacząłem od pythona(wcześniej "liznąłem" C++), a po długim czasie natrafilem na ksiązke TDD Harry J.W Percival, gdzie autor przedstawia proces TDD podczas tworzenia bloga, zastanawiam się czy to dobre rozwiązanie, bo autor sporo czasu poswięca na testy jednostkowe, a w moim przypadku nie bardzo mam możliwość na testowanie white-box, dlatego zależy mi na testowaniu funkcjonalnym, czy obrany kierunek jest przeze mnie dobry, czy powinienem skupic się bardziej na czyms innym?

Może wszystko zamotałem, ale dopiero rozpoczynam swoją przygodę z TDD(w pracy jedynie korzystamy z Se Webdrivera, ktory ustawiany jest recznie pod daną scieżke lub Btesta, który jest programowany pod dana aplikacje, także nie mamy żadnego specjalisty od automatycznego testowania)

Będę wdzieczny za poprawienie i wskazanie odpowiedniego kierunku:)

Pozdrawiam,

1

TDD to nie do końca automatyzacja pracy, a pewna filozofia pracy. TDD to miejsce, gdzie najpierw piszesz test, a dopiero później kod, a później refaktoryzacja. Ten proces dość dobrze opisany jest w książce Kenta Becka.

0

Okej teraz rozumiem, dziękuje za sprostowanie. W takim razie jak zacząc, żeby iść w odpowiednią strone testowania automatycznego za wykorzystaniem jezyka Python? Na czym się najbardziej skupic, czego nie praktykować?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0