[php] Który framework?

0

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Czy korzystacie podczas pracy z PHP z istniejących frameworków (np. Prado czy też Zend Framework)?

Który byście polecili do pracy nad dosyć złożonymi aplikacjami internetowymi?

A może korzystacie z własnych patentów?

0

Szczerze mówiąc osobiście wszystko piszę od 0. Tzn. ewentualnie używając swoich elementów. Jedyne, co mam "z zewnątrz", to klasa do obsługi MySQL'a autorstwa Ktosia, ale tylko dlatego, że już była napisana, bo jak nie, to napisałbym sam - nie jest to skomplikowana klasa.

0

Ja sam osobiście korzystam z kilku własnych klas i funkcji, ale wielu znajomych bardzo poleca framework CakePHP http://cakephp.org/ trochę wzorowany na słynnym Ruby on Rails, tyle, że w PHP ;)

0

Podobnie jak Ktos korzystam z własnych rozwiązań.

0

to widzę nie jestem unikatem :-( też jadę na swoich rozwiązaniach, jedyne z zewnątrz to Smarty. Co do Prado vs. Zend to z tego co czytałem Zend ma wiele lipnych rozwiązań i nie nadaje się jeszcze jako w pełni wydajny FrameWork, ale już niedługo ;-)

0

własne rozwiązania są najlepsze - przynajmniej na początku. Z niemoich skryptów to ostatnio staram się wgryźć w Template z Coyote'a. Na początku było (i nadal troche jest - INCLUDE odmawia współpracy) trochę kłopotów, ale warto się chwilę pomęczyć, bo skrypt działa na prawdę dobrze!

0

czemu tylko na początku? rozwijając swój kod można stworzyć coś bardzo ciekawego mając przy okazji 100% wiedzę na temat jego wykorzystania etc :)

0

Ale w przypadku komercyjnego pisania zwykle nie ma czasu na pisanie czegokolwiek od nowa i maksymalnie trzeba wykorzystywać istniejące już rzeczy. Owszem, można pisać koło od nowa, ale nikt nie płaci za wyczyny - trzeba po prostu znać istniejące frameworki, czy systemy szablonów.

http://www.room-303.com/blog/2005/08/22/5ca647c65f3ff083551ebacbdf06a7fb/

Oczywiście jeżeli się nie znajdzie niczego odpowiadającego potrzebom trzeba pisać samemu - ale to jest ostateczność.

0

@Bełdzio: prosty przyklad: napiszesz cos lepszego od STL'a? wiec implementacje robisz, zeby wiedziec o co chodzi, ale potem korzystasz z STL'a bo jest szybszy i lepszy i tak jak Ktos napisal przede mna.

0

@AklimX ogólnie to piszę swojego frame'a bo na razie sprawia mi to przyjemność ;-) co do STL to nawet nie wiem co to jest (może dlatego, że nie kodzę w c) ;-)

Spedycja Transport Logistyka ? :> ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1