Wątek przeniesiony 2021-09-09 15:01 z Społeczność przez cerrato.

Skąd wzięła się nienawiść do PHP-powców?

2

Zastanawia mnie skąd wzięła się tak wielka nienawiść do PHP-powców?
Aż tworzą o tym kanały:
https://www.youtube.com/channel/UCp7K9UglwfxbvfySp36gU9w
Jak byłem na konferencji DNA Conf jedna osoba powiedziała: jestem programistą PHP teraz możecie się śmiać?

4

Może stąd że PHP rozwija się do PHP: Hypertext Preprocessor czyli taki procesor htmli. Coś jak XSLT.
Spróbuj na konferencji powiedzieć że jesteś programistą XSLT.

5

Bo programują w PHP.

12

Bo PHP nie jest językiem ogólnego przeznaczenia tylko jest DSLem do generowania stron - to z jednej strony. A z drugiej PHP był projektowany jako język ekstremialnie prosty, każdy gimnazjalista/licealista mógł w nim pisać stronki. Jak ktoś mówi że umie Javę czy C# to jednak cośtam musiał zrozumieć żeby napisać program. A w PHP niedokońca, więc jak ktoś mówi że jest programistą PHP to nie ma żadnej pewności że coś umie (co jeszcze nie znaczy że nie umie :P). Poza tym PHP wykończyło Perla za co należy się nienawiść totalna. BTW teraz nowym PHP jest Go - statycznie typowany język bez generyków :D

1

Bardzo niski punkt wejścia, i biznes to akceptuje, bierze młodych bo prostych chałtur.
Żaden inny język tak nie ma.

Są wyjadacze PHP, ale skąd to wiesz.
Może to być licealista, lub ktoś na tym poziomie.

5

Ja tam w podobny sposób nienawidzę JavaScriptu. Świat bez nich by był po prostu lepszym miejscem ;)

10

nie ma żadnej nienawiści, takie tam żarciki z czasów < PHP 3/4 kiedy PHP było naprawdę słabym językiem pełnym niedorzeczności, niespójności, bez elementów obiektowości czy funkcyjności. Prosty język używany głównie przez dzieci (wtedy nazywanymi "dziecmi neostrady") do stawiania stronek domowych z jeden osiem L lecącym w tle i działającymi tylko na IE (wtedy jeszcze PHP się rozwijało do "Personal Home Page").
Kod gdzie zapytania SQL (lub częściej zapis/odczyt do/z plików) przeplatają się z HTMLem, CSSem i kodem PHP, jedno wielkie spaghetti; ciężko było nazwać te dzieciaki programistami - sam byłem jednym z nich.

Teraz to prawie normalny język ale żarciki pozostały (prawie bo wiele elementów zostało dla wstecznej kompatybilności)

2

A ja w PHP mam zaimplementowany algorytm genetyczny wyznaczający trasy przez różne miasta, tylko po to żeby móc to odpalić na każdym serwerze z PHP jak ktoś twierdzi, że to nie jest prawdziwe programowanie to chyba w ogóle nie wie co to jest PHP. Jest to powolne ale działa i w ciągu 5-10 sekund przetwarzając miliny różnych tras ocenia je i wybiera najlepszą.

5

Hejt na PHP jest jak swego czasu hejt na Justina Biebera. Mało kto wiedział o co chodzi, ale "ludzie gadali", więc wygodniej płynąć z prądem. Takie pokolenie.

1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0