Hosting api laravel (php 7.4.2)

0

Cześć, przychodzę tutaj z zapytaniem. Chcę udostępnić swoje api aby mogli z niego korzystać moi koledzy zajmujący się frontem i poszukuję hostingu myślałem nad azure ale niestety nie obsługuje php i laravela :) stworzyłem hosting na gear host ale kompletnie nic się nie da zrobić strona jakby nie działa. link: http://studenthelperappapi.gearhostpreview.com/ ogólnie możliwe że to przez to że trzeba ustawić jakiś katalog domowy czy coś? jak to zrobić dla api, jaki hosting łatwy w obsłudze polecacie? czy macie jakiś fajny tut z przedstawieniem jak zhostować swoje api napisane w laravel? męczę się z tym już cały dzień a efektów kompletnie brak :/ pomocy!

Edit: od razu pytanie czy płatny hosting na github zadziała? testował ktoś może?

2

Sprawdź jaki jest domyślny katalog, bo często jest to public_html, a laravel ma domyślnie public. Pamiętaj też że musisz umieścić cały katalog vendor.
Hostingi po laravela nie są jednak najlepszym wyborem. Lepiej sprawdziłby się tutaj mały i tani VPS, tylko musiałbyś sobie go sam skonfigurować. Jeśli ma to być testowe środowisko, to polecam https://mikr.us/ 'a. Możesz też spróbować np. z heroku.
Jeśli zdecydujesz się na VPS, to tutaj jest pełny artykuł jak to wrzucić: https://medium.com/@victorste[...]ultr-by-yourself-ef36b63d65d3
Jeśli wybierzesz mikrusa, to masz dostępną również współdzieloną bazę mysql, więc nie musisz go uruchamiać osobno.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0