Jaki framework do stworzenia nieskomplikowanego serwisu?

0

Napisaliśmy skrypt w PHP rejestrujący domeny .pl.dev (dla Polskich Developerów, https://pl.dev)
Mamy w planach przepisanie go w frameworku.

Jaki framework sugerujecie, żeby nie był to przerost formy nad treścią?
Pierwotnie myśleliśmy o Laravelu, ale na hostingu współdzielonym podobno nie jest najlepiej.
Później myśleliśmy o Symfony, ale to trochę nadmiarowe rozwiązanie mając na względzie konieczność pozyskania odpowiednich umiejętności do funkcjonalności jaka jest nam potrzebna.
Zlecać na tą chwilę tego nie chcemy.

0

Może Yii2? Próg wejścia jest dość niski i dość szybko się w nim pisze.

0

To ja się spytam: jaki problem widzisz w vps, dla usługi na której zarabiasz?

0
pl.dev napisał(a):

Pierwotnie myśleliśmy o Laravelu, ale na hostingu współdzielonym podobno nie jest najlepiej.

Oczywiste, że Codeigniter 3/4.

0

Slim 3, tylko Slim 3. Laczy wszystkie zalety prostych rozwiazan i nie stwarza problemow zwiazanych ze skalowalnoscia projektow. Zaczynasz projekt szybko od czegos malego i bezproblemowo rozwijasz to z czasem do czegos wiekszego.

0

@mr_jaro:
VPS to z założenia dodatkowy koszt.
Biorąc pod uwagę, że serwis ten jest "sklepem" a nie corowym sytemem operacyjnym, nie ma sensu w niego inwestować nadmiernych funduszy - z VPSem łączy się obsługa admina, który też generuje koszt. To samo dla dodatkowych usług, które pewnie są wykorzystywane w ramach hostingu a do VPSa trzebaby dodatkowo dopłacić / poświęcać czas.

Dla corowego systemu jak najbardziej się zgodzę - VPS i po problemie. Wtedy pewnie postawiłbym na Laravela, czytając opinie i statystyki stosowania.

Propozycje od Was:

  • Codeigniter 3/4
  • Slim 3

Ps. Swoja drogą zapraszam do przejrzenia możliwych końcówek, aktualnie mamy promocję umożliwiającą rejestrację domeny już za 32,5 zł netto / rok.

0

Analizując kody systemowe takich frameworków jak: FuelPHP 1.8, CI 3.1, Kohana 3.3 widzę tylko tyle, że w domyślnej instalacji, czyli bez pobrania zewnętrznych bibliotek, właściwie żaden z nich się niczym takim ekstra nie wyróżnia. Tzn. Fuel ma pewne fajne rzeczy których nie ma CI czy KO i vice versa ale i tak wszystko możesz sobie wg. potrzeb dopisać. Do Twoich potrzeb mógłbyś właściwie zastosować dowolny z nich. Lekkie frameworki, które pójdą bez problemu na hostingu o którym piszesz. Można by to porównać do orki 0,5ha pola za pomocą C330 vs. T25 vs. 50ha pola, gdzie orka tymi ciągnikami to jakieś totalne nieporozumienie. Mam nadzieję że wiesz o czym piszę. Wymienione tutaj lekkie frameworki do niedużego serwisu vs. Symfony czy Laravel do czegoś poważniejszego.

0

@pl.dev postawić i skonfigurować vpsa można samemu, w jeden dzień korzystając z rzeczy dostępnych w sieci i wszystko stoi, admin zrobi to w ciągu 1-2h i weźmie jakieś 250zł i jest to jednorazowe, nie potrzebujesz monitoringu przy takiej aplikacji. Nie ma też żadnych dodatkowych usług które potrzebujesz. Dedykowane ip dostajesz razem z vps`em Tani vps na ovh za 11zł/miech przy cenie rocznej jest jakiś tam rabat. Więcej nie potrzeba do takiej apki.

0

Dlaczego jest problem z Laravelem na shared hostingach? W czym jest problem np na home? Podobne problemy występują z Symfony?

0
lukmopy napisał(a):

Dlaczego jest problem z Laravelem na shared hostingach? W czym jest problem np na home? Podobne problemy występują z Symfony?

Łatwiej popełnić błąd z uprawnieniami a dostęp z zewnątrz powinien być tylko i wyłącznie do folderu public, no i męczące jest wgrywanie tysięcy plików, zamiast zgrać całość jedną komendą, potem doinstalować biblioteki drugą i utworzyć wszystkie tabelki trzecią. Innych problemów nie ma i sam postawiłem już parę stron na laravelu na zwykłym hostingu, ale były to strony w postaci zrobić zapomieć, jakby miała być rozwijana to nigdy na taki hosting bym się nie zgodził. Migracja zmian w bazie była by nie do przeżycia. Tak samo jest w symfony, zendem i wszystkim co porządniejsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1