Dostęp do dropbox za pomocą PHP

0

Witam!
Używam w pracy dropbox'a do dzielenia się z współpracownikami plikami. Zrobiłem bazę danych, chciałbym aby po wybraniu danego stoiska otworzył się folder z plikami dropbox.
Czy jest taka możliwość ?

1

Co masz na myśli mówiąc "otworzył"? Nowa karta w przeglądarce z otwartym danym folderem?
Jeśli tak i jeśli udostępniony katalog ma niezmienny adres udostępnienia (a zakładam, że tak jest) to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić sobie powiązanie stoisko -> plik/katalog.
Dropbox ma też swoje API i przez nie pewnie da się dostać bezpośrednio do katalogów/plików, ale to już raczej dłuższa zabawa.

0

Czy dostęp za pomocą hasła do dropboxa jest problemem ?

0

Napisz konkretnie co chcesz osiągnąć, bo "dostęp do DB za pomocą hasła" nic nie wnosi do tematu :(

0

Chciałbym zrobić tak. Stworzyłem już zapytania sql'owe. Chciałbym żeby cała baza działała na serwerze. Ciekawy jestem czy serwer, który będzie wykonywał zapytanie (bo php działa po stronie serwera) musi mieć swoje "Konto" na dropbox. Bo jak inaczej dostanie się do naszego firmowego dropboxa w wersji bussines?

0

A czy z tym się Pan zapoznał - https://www.dropbox.com/developers-v1/core/start/php ?

0

Co dokładnie chcesz osiągnąć?

0

korzystaj z api.... ale droupbox ma jedną wadę, spore limity requestów bodajże 25k miesięcznie, a taki google drive ma limit 1k na sekunde i 1000000000 na dzień.

edit. widzę, że google zmniejszył limity ale nadal dużo większe niż droupbox "The API limits the number of requests for your APIs Console project. The API project's maximum number of requests per second (project QPS) is 5 QPS. And, the maximum number of requests per day (project QPD) is 150,000 QPD across the account. "

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1