Windows i karta sieciowa KM-TEST a PHP

0

Witam,

nie jest to może stricte PHP, ale może ktoś poratuje.

Mam zainstalowaną karte sieciową testową KM-TEST (software) a do niej przyporządkowany adres 192.168.1.10, na tym adresie IP lokalnie przez hosts mam swoje lokalne domeny - np. "testsklepu.dom" etc.

Obok tego połączenie LTE do internetu, dotychczas wszystko ładnie śmigało, wpisując w przeglądarkę testsklepu.dom otwierała mi się strona serwowana z lokalnego serwera, a oprócz tego bez problemu działał internet.

Po ostatnim updacie Win10 niestety nie działa. Po pierwsze update usunął kartę Microsoft KM-TEST, a po jej ponownej instalacji i ustaleniu adresu na 192.168.1.10, internet przestaje działać, a system próbuje się łączyć przez KM-TEST z internetem.

Jak to można z powrotem pogodzić - tzn mieć KM-TEST w sieci lokalnej i obok LTE przez które system będzie wychodził na świat?

0

Spróbuj może pozmieniać metryki łącza we właściwościach protokołu IPv4 https://support.microsoft.com[...]etric-feature-for-ipv4-routes

0

Tak próbowałem, cały routing i metryki się pochrzaniły, to co robią tymi updatami jest załamujące. Musiałem ostatecznie usunąć KM-TEST i przenieść wszystko na 127.0.0.1 co jest dla mnie z innych powodów trochę problematyczne. Pewnie da się to odpowiednim routingiem i jakimiś skryptami naprawić, ale nie mam czasu się z tym bawić, w sumie temat zamknięty.

Tak przy okazji nawet jak dam KM-TEST daleką metrykę, dużo niższą niż LTE to nadal ten debilny system wybiera KM-TEST.

0

Zobacz jeszcze ustawienie połączenia jako taryfowe https://support.microsoft.com[...]red-connections-in-windows-10 Może to rozwiąże problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0