Utrudnienie klientowi pobierania plików video z płatnego serwisu

0

Witam kolegów,

piszę w związku z pytaniem klienta o wykonalność i możliwości, mianowicie klient prowadzi serwis z płatnymi materiałami video - klient chciałby utrudnić możliwość pobierania plików video z serwisu.
Czy ktoś z was rozwiązywał taki problem, jakie rozwiązania były zastosowane. Moim pomysłem jest zmiana adresu url z którego jest pobierany film po jakimś czasie od odtwarzania . np. 30 sekundach - tutaj mam pytanie jak to ogarnąć po stronie klienta żeby nie było przerwy w odtwarzaniu. Być może ktoś z was zna lepsze rozwiązanie? Wymagania po stronie klienta są takie że rozwiązanie nie może zmieniać plików video - tzn plików video jest bardzo dużo już przygotowanych i klient nie chce np ich samplować.

2

Strumieniować dane zamiast serwowania konkretnego urla z całym filmem.

1
axelbest napisał(a):

Strumieniować dane zamiast serwowania konkretnego urla z całym filmem.

Obecnie są wtyki do przeglądarek, że spokojnie przechwycisz, video, czy mp3 w większości żaden problem.

2

Jak ktos bedzie zdeterminowany to co za problem odtworzyc filmik i nagrac to co na ekranie ?

1

Dorzućmy jeszcze do tego sprzętowe grabbery (streamerzy z takich korzystają). Tak więc prostej recepty na blokowanie przechwytywania video raczej nie ma. Można jeszcze by się pokusić o szukanie jakichś rozwiązań opartych o HDCP (chociaz to raczej fizycznie zabezpiecza) czy jakieś tam DRM'y

0

Dzięki koledzy za rady! Spróbuje strumieniować video. Wydaje mi się że, intencją klienta jest jedynie ograniczenie i utrudnienie pobierania video. Klient jest świadomy ograniczeń i wygląda na to że akceptuje to że ktoś jak się uprze to i pobierze video.

0
  1. Wymuszasz na użytkownikach podanie danych osobistych + regulamin, że nie można rozpowszechniać.
  2. Podczas odtwarzania filmu modyfikujesz go lekko "w locie" i dodajesz zakodowaną informację na nim która ma id tego użytkownika (np. tworzysz na środku jakąś siatką z pikseli tak aby finalnie nie było jej widać, ale jak wrzucisz takie zdjęcie klatki do systemu to wypluje id użytkownika - takie programy już istnieją i są wykorzystywane przy streamach - tylko nie znam ich nazw).
  3. Szukasz w sieci filmów, sprawdzasz czy pochodzą z Twojego systemu, znasz osobę która je kopiuje.
  4. Informujesz użytkowników jak działa Twój system, większość z nich przestanie kopiować bo nie będą wiedzieć jak to ominąć.
  5. Zatrudniasz prawnika, nie robisz zabezpieczeń pobierania, możesz im nawet ułatwić pobieranie - zarabiasz na pozwach :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0