Instalacja ekosystemu pod PHP w 2018

0

Witam mam dylemat z instalacją środowiska do PHP mianowicie nie wiem na co się zdecydować i co naprawdę jest wykorzystywane w środowisku dla deva.
W przeszłości jak miałem styczność z webmasteringiem to korzystałem z pakietu XAMPP. Wszystko ładnie w 1 miejscu ale z tego co widzę od tamtego czasu trochę się zmieniło. Pojawił się menadżer paczek Composer, popularny jest serwer nginx, jakieś wirtualne maszyny na Docker, Vagrant itd itp. Nie będę ukrywał że jestem trochę zagubiony co i jak poskładać do kupy aby równie szybko i prosto można było korzystać z PHP i MySQL na miarę 2018 roku :)
Mam zamiar głównie pracować na windowsie ale od czasu do czasu mogę skorzystać z linuksa na maszynie wirtualnej jednak wolałbym tego uniknąć.

1

Możesz dalej korzystać z XAMPP, możesz też sobie postawić osobno serwer MySQL i korzystać z wbudowanego serwera w PHP (ale tylko do dev). Composer to podstawa, jak zaczniesz korzystać to zobaczysz mnóstwo zalet. Nginx dopiero jak będziesz chciał to produkcyjnie stawiać. Docker jest pomocny jak masz większe projekty, ale skoro go nie znasz to nie ma potrzeby go używać (tymbardziej, że na Windows może z nim być różnie).

0

W takim bądź razie nie ma znaczących różnic pomiędzy instalacją XAMPP a ręcznie? Czyli Composera można spokojnie zainstalować z XAMPPa?

0

zakładając że masz win to composera instalujesz z .exe, przydałby sie pewnie jakiś manager pakietów, git, konsola, ide/edytor+paczki do składni, frameworka itp.

0

nie ma znaczenia czy masz xampa czy wszystko ręcznie dla composera. Przy instalacji na windowsie wskazujesz mu miejsce gdzie jest php.exe i to tyle z trudności

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0