Panel admina

0

http://fx-team.fulara.com/pel[...]nistratora-dla-tabeli-mysqli/

Tu jest taka fajna stronka bardzo mi się przydała wszystko działa tylko nie rozumiem jak mam zrobić krok 5 z tej strony, pomoże ktoś??

0

Robisz to na swoim serwerze, czy jakimś (pewnie darmowym) hostingu?

Rzuć okiem na podobne wątki - .htpasswd oraz [php] htpasswd nowe wpisy

A potem napisz proszę konkretnie, w czym jest problem, co zrobiłeś i w którym miejscy utknąłeś.

Wyjaśniając to, co jest podane w pkt. 5 na podanej przez Ciebie stronie:

  • polecenie htpasswd (https://httpd.apache.org/docs/2.4/programs/htpasswd.html) tworzy oraz modyfikuje plik z hasłami. Pierwszy raz uruchamiasz z parametrem -c, dzięki czemu plik zostanie stworzony. WAŻNE: jeśli podasz -c, ale plik już istnieje, to jego zawartość zostanie skasowana. To polecenie się uruchamia z konsoli, dlatego pytałem gdzie masz tego Apache odpalonego. Żeby to zrobić musisz mieć możliwość działania w konsoli - czyli albo mieć maszynę u siebie lokalnie, albo posiadać dostęp przez SSH. Są jeszcze jakieś różne rozwiązania dostępu do konsoli przez WWW - nieważne jak, ale powinieneś móc to zrobić.
  • tworzysz w katalogu ze swoją stroną plik .htaccess. Jego treść masz podaną w przykładzie. Na razie tam nie grzeb, po prostu przepisz :D

I to wszystko. Od tego czasu Apache (bo zakładam, że taki masz serwer WWW) wyświetlając daną stronę zostanie poinformowany, żeby skorzystać ze stworzonego pliku htpasswd i w ten sposób autoryzować dostęp.

0

hej sorki dawnio nie odpisywałem ale mnie choroba przyćmiła. robie to na localhoscie przez xampa, i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać przez konsole cmd ten pierwszy podpunkt??

0

Może to wyjaśni Ci trochę. Chociaż znalezienie tych linków nie wymaga magicznych zdolności, ale poświęcenia 30 sekund na wpisanie do google...

https://serverfault.com/quest[...]tect-a-site-in-apache-windows
https://www.wpwhitesecurity.c[...]eate-an-apache-password-file/
http://www.htaccesstools.com/htpasswd-generator-windows/

A jeżeli chodzi o coś innego to napisz proszę jaśniej, w czym jest problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0