PHPStorm - testowanie pojedyńczych metod

0

Jak w temacie. Jestem początkujacym użytkownikiem PHPStorm i poruszam się bardzo mozolnie po tym IDE. Nie wiedziałem jak pracowac z kodem aplikacji. Nie wiedziałem, że jak klikne w nazwe klasy/metody z nacisnietym Ctrl, to przeniesie mnie do tej klasy/metody. Nadal nie wiem miliona pożytecznych rzeczy, a najbardzej wkurza mnie fakt, że czuje się bezradny. Nie wiem jak przetestować klase, którą napisałem. Chciałbym przetestować pojedyńczą metode, a nie wiem jak to zrobić. Umiem tylko przez routing tzn. pisze jakiś testowy routing do tej klasy/metody i potem wpisuje ten adres jako url, ale odkryłem,że nie wszystkie klasy mozna tak testować, bo np. chce sprawdzic jak działa metoda w klasie, która nie korzysta z żadnego Modelu/Entity i w zwiazku z tym nie wiem jak mam sprawdzic, czy metoda wyciagnie mi te dane z bazy, ktore ma wyciągnąc.

0

Co ma php storm do testowania kodu?

0

testowanie - phpunit
debugowanie - xdebug

rozróżnij to

0

Ten Xdebuger pozwoli mi na sprawdzanie działania różnych metod? W jaki sposób? Mam projekt z którym musze sie zapoznac. Aplikacja jest uruchomiona na serwerze, a kod aplikacji mam otwarty w IDE lokalnie na swoim komputerze. Wszelkie zmiany w kodzie synchronizuje z tym co jest na serwerze, poniewaz mam skonfigurowane polaczenie FTP i z baza danych.
Czyli ten Xdebuger umozliwi mi debugowanie metod w klasach? Np. mam metode w kontrolerze, ktora przyjmuje jeden parametr i przekazuje go do innej metody w tej klasie. Ta kolejna metoda w tej klasie przekazuje swoje wyniki do innej metody w innej klasie i tak kilka razy, takie wstrzykiwanie, az wreszcie wykona sie zapytanie przez repozytorium i zwroci mi wynik zapytania w json.
Rozumiem ze Xdebug wlasnie sluzy to takich dzialań ?

0

że co? ftp? zacznij może od podstaw. nie rób synchronizacji po ftp!

0

Sftp. Juz sobie poradziłem z tym dubugowaniem. PhpStorm to fantastyczne narzędzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1