Tematy, które powinno się znać.

0

Hej!
Jakie są "tematy", które w PHP obowiązkowo powinno się znać, aby stać się lepszym programistą? Wg. mnie ciężko ucząc się samemu znaleźć przykładową listę. Mam tu na myśli np. transakcje, o których nie miałem pojęcia.

Drugie pytanie - czy używanie interfejsów / klas abstrakcyjnych jest ważne w programowaniu, czy po prostu jest to pytanie na rekrutacje a używa się rzadko?

0

jedna prosta, pisz we frameworkach, wtedy ograniczasz śmiecio-kod i utrzymujesz jakiś tam minimalny standard

0

Jakie są "tematy", które w PHP obowiązkowo powinno się znać, aby stać się lepszym programistą?

StackOverflow + angielski techniczny + umiejętność posługiwania się Google. 90% spraw załatwiasz wtedy sam a nie zawracasz pierdołami 4 litery innych osób, w kwestiach które można znaleźć w necie w 5 min. (jak co po niektórzy tutaj forumowicze ;) )

A tak dodatkowo - też jestem zwolennikiem tego, żeby o większość rzeczy martwili się inni (czytaj framework) ale dobrze jest zgłębić sobie wiedzę na różne tematy. Wydaje mi się, że wyznacznikiem są bardziej projekty które realizujesz niż jakaś obowiązkowa lista. Im więcej projektów (rozwijających Twoje umiejętności) tym więcej problemów do rozwiązania i większa wiedza. Np. zdarza się, że ktoś napisze jakąś wtyczkę do systemu, instalujesz i nie działa. I teraz zamiast czekać na zbawienie (od autora wtyczki), można samemu podebugować sobie kod i znaleźć rozwiązanie. Doświadczenie bezcenne.

0

@rBartek: wchodzisz na jakąś księgarnię online, szukasz książki o PHP, np. na helionie masz przykładowy rozdział + cały spis treści, więc po otwarciu spisu masz listę tematów, z którymi warto się zapoznać. W zależności od tego jaki jest Twój stan finansowy to możesz sobie tą książkę kupić (o ile ma dobre opinie), wypożyczyć bądź też na podstawie tego spisu szukać rozwinięcia tych zagadnień na internecie. Oczywiście niektóre rzeczy w książce będą słabo opisane, więc wtedy szukasz tego na internecie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0