Powrót do głównego menu

0

Cześć!
Robię aplikację w php, w której po zalogowaniu w zależności od uprawnień wyświetlane jest menu: pracownik, administrator, użytkownik. Uzytkownik może złożyć zamówienie i przechodzi przez 2 formularze (wybór produktów itp.). Następnie chciałbym za pomocą przycisku "Powrót" wrócić do tego głównego menu, jednak wymaga to podania loginu i hasła. Zrobiłem to na razie poprzez ukryte pola, jednak trzymanie loginu i hasła w tym miejscu nie jest dobrym pomysłem. Jak mogę zrobić operację: cofnij o dwie strony i odśwież (czyli tak jakbym kliknął dwa razy w przeglądarce poprzednią stronę i potem F5). Jak to wykonać? Czy potrzeba do tego JS?

0

Użyj sesji. Id sesji jest zapisywane w ciastku, więc "pamięta się" samo. Chciałbyś tak ten login z hasłem przepychać ciągle między przeglądarką a serwerem? A wiesz, że to się buforuje w przeglądarce i ktoś potem może takie hasło wykraść?
A przejście w dowolne miejsce strony nie powinno wymagać od użytkownika wędrowania po historii, bo jest to niewygodne i niepraktyczne.

0

Ok, po prostu dopiero poznaję php i nie wiedziałem jak do końca to powinno wyglądać. Poszukam o tej sesji i jak ją obsłużyć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1