Dodawanie plików do bazy

0

Witam, mam problem z dodawaniem plików do bazy. Kiedy dodaje zdjęcie do bazy ono się dodaje bez problemu. Jednak jeśli odświeżę stronę dodaje się ponownie. Co należy zrobić aby tego uniknąć. Czy należy czyścic po każdym dodaniu input file ? Proszę o podpowiedź.

1

Po sukcesie/błędzie zrób redirect do strony z informacją o tym jak się powiodło. Wtedy F5 odświeży stronę ze statusem zamiast ponownie wysłać dane.

0

A jeśli zrobiłbym redirect na tą samą stronę ?

0

Czy jeśli zrobie przekierowanie na inną stronę to problem się rozwiąże. Staram się zrobić takie przekierowanie aby po dodaniu ogloszenia przekierowało uzytkownika. Niestety ogłoszenie się dodaje lecz nie działa przekierowanie

 if($result)
        {

      header("Location: http://www.domena.pl/"); 

        }
        else
        {
          //echo "<br/>Image not uploaded.";
        } 
1

Nie ma znaczenia, czy zrobisz przekierowanie na tą samą czy inną stronę.
Chodzi o to, że wysyłając formularz wysyłane są na przykład dane metodą POST. Robiąc przekierowanie "otwierasz" tą samą stronę, ale bez informacji o przesłanym formularzu (i w tym wypadku nie obsługujesz danych przekazując ich do bazy).

0

Strzelam, że wyciszasz Warningi od PHP i w tych Warningach masz napisane, że headers already sent - pogoogluj sobie o co chodzi.
Dodatkowo ustawiając nagłówek Location pamiętaj, że to tylko nagłówek - reszta kodu dalej się wykonuje i kod HTML przesyłany jest do przeglądarki. Najprościej wbić die() zaraz za Location

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0