Egzotyczna wpadka z kodowaniem

0

Cześć.
Może zacznijmy od początku. W moim projekcie zaczęły pojawiać się problemy z kodowaniem, które wyglądają następująco. Stronkę tworzę w Net Beans'ie. Kiedy tworzę nowy projekt wszystko jest okej, wyświetla ładnie wszystkie znaczki ale kiedy chcę, aby robiło to samo w tamtym projekcie to niestety nie chce działać. Próbowałem wszystkiego. Tworzyć nowy projekt, kopiować pliki z jednego projektu do drugiego, nawet kopiować tekst z jednego pliku do drugiego w nowym projekcie. Wszystko na nic. Po prostu nie wyświetla polskich znaków, jakoby ten projekt był pod wpływem jakiegoś uroku... Wracając jednak na ziemię. Kiedy wkleję tekst z trefnego projektu do pliku nowego projektu a potem usunę wszystko z tego pliku (Ctrl+A i Del) a potem napiszę jakieś polskie znaczki to wyświetla mi krzaki zamiast nich... Ponadto do bazy też mi źle zapisuje, ucina polskie znaki, że np zamiast "papużka" będzie "papu". Nie wiem już co na to poradzić... Walczę od popołudnia... Bazę danych i skrypt mam ustawiony dobrze na utf8_unicode_ci. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Mi już ręce opadają...

0

Sam tekst może być w kodowaniu np. windowsowym. Edytory jak sublime lub notepad++ umożliwiają zmianę kodowania. Sprawdź jakie masz na oryginalnych plikach.

0

1) Poprawna nazwa IDE to "Netbeans"
2) Podaj konkretną zawartość która Ci nie działa (nazwa pliku, treść, do czego służy). Z opisu wynika że coś gdzieś po coś wklejasz ale nie wiadomo jaki to ma wpływ na losy świata (i działanie aplikacji)

0

Już mam :D Miałem ustawione kodowanie pliku na UTF-8 bez BOM, zmieniłem na zwykłe UTF-8 i już trybi :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0