Jak tworzyć odnośniki w serwisie, by działały poprawnie niezależnie od bieżącego adresu URL?

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-04 12:22
0

Tak jak w temacie
weźmy że mamy taką strukturę plików
index.php
css/style.css
logowanie/formularz_logowania.php
logowanie/logowanie/funkcje // tutaj będą znajdować się wszystkie funkcje w celu sprawdzenia poprawności formularza itp.
etc...
teraz moje pytanie jest takie: stosując funkcje require w index.php i wczytując tam całą stronę będzie także przycisk przekierowywujący nas do pliku formularz_logowanie, jednak na tej stronie także znajduje się ten przycisk i jak zrobić żeby z tego miejsca przekierowywał mnie na tą stronę a nie do folderu logowanie/logowanie/formularz_logowanie.php

Słowo "listowanie" oznacza troszkę coś innego - dzek69 2015-01-04 12:31

Pozostało 580 znaków

2015-01-04 12:31

prędzej czy później i tak dojdziesz do (poprawnego) etapu w programowaniu, w którym wszystkie żądania i tak będą przechodzić przez index.php, na początku przez index.php?akcja=logowanie, a potem przez przepisywanie urli (mod_rewrite i te sprawy) - możesz się zainteresować tym już teraz.

w każdym razie, to o co pytasz - musisz każdy link zaczynać jakąś zmienną, która będzie zawierać ścieżkę od "korzenia" domeny, do pliku php.

czyli, jeżeli Twój kod ma leżeć bezpośrednio w domena.pl - to takim przedrostkiem jest / - robiąc <a href="/index.php">link</a> spowodujesz, że nawet będąc aktualnie w domena.pl/logowanie/uzytkownik/jeszcze/glebiej/formularz.php - wrócisz do "korzenia"

przypadkiem, kiedy taka zmienna jest inna niż / to np. systemy obsługujące fora - strona może sobie działać normalnie, ale ma jeszcze osobną podsekcję /forum/ - wszystkie linki tak właśnie musiałbyś zaczynać - żeby powstało /forum/index.php, albo /forum/logowanie/formularz.php


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0