Jaką książkę polecacie OOP

0

Witam,
Poszukuję książki dotyczącej programowania obiektowego w PHP, mam podstawy w tym temacie jednak chciałbym zgłębić tajniki i dowiedzieć się dlaczego jest tak, a nie inaczej, jak działają interfejsy do czego służą, jak wykorzystywać wzorce projektowe, itp. Fajnie jakby w książce znalazły się też przykłady zastosować kodu.
Zastanawiam się nad tą książką http://www.empik.com/php-obiekty-wzorce-narzedzia-zandstra-matt,p1099930324,ksiazka-p lecz słyszałem opinie, że została napisana trudnym językiem. Jakie są wasze opinie na ten temat?

0

Książka ta jest jak najbardziej godna polecenia, jak faktycznie chcesz się zagłębić w świat OOP to słownictwo używane w tej książce nie powinno być problemem. Generalnie to trudne słownictwo dotyczy tylko nielicznych fragmentów, prawdopodobnie ze względu, ale poza tym autor krok po kroku i dosyć czytelnie tłumaczy zasady OOP i płynnie przechodzi z podstaw do tłumaczenia wzorców, przykłady są czasem wręcz za bardzo szkolne (zazwyczaj jednak związane z konkretnymi zadaniami w frameworkach), a za mało praktyczne, ale też fajnie w ten sposób pokazują samą ideę danego wzorca. A i sama książka wykracza tylko poza wzorce, ale daje też dobre podstawy w innych zakresach, jak np. testy, dokumentacja, git...

0

Mam i powiem szczerze, że nie jest to pozycja łatwa. Co prawda jeszcze nie dobiłem do końca, ale sam szukam jeszcze książki, która będzie miała wszystko wytłumaczone na praktycznych przykładach. Pod tym względem kiedyś fajną pozycją było "PHP5, Apache i MySQL", też chciałbym znaleźć coś w tym stylu, ale o OOP. Jak Tobie się to uda, napisz proszę w wątku.

0

Jak chcesz się uczyć OOP to staraj się robić to z podejściem agnostycznym do technologii (w sensie nie "OOP w PHP", tylko "OOP ogólnie"). Jak chcesz się uczyć dobrze programować w PHP to nie ucz się "OOP w PHP", bo to nie zawsze jest dobra metoda, tylko ucz się "jak dobrze programować w PHP".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1