Wzorzec MVC a sesje

0

Witam!
Stworzyłem sobie klasę do oporządzania sesji. I teraz zastanawiam się gdzie obiekt takiej klasy powinien być stworzony? Wydaje mi się ze w modelu, ale co jeśli chcę aby niezalogowany nie miał dostępu do pewnej strony? W tedy kontroler powinien zapewne wczytać inny model. No chyba ze pobierać w kontrolerze z metody w modelu "stan zalogowania"? Drugim problemem jest "startowanie sesji", nie lepiej by było użyć tej metody gdzieś w Bootstrapie? Gdzie poprawnie powinien być umieszczony obiekt takiej klasy?

1

Modele są zawsze (?) wywoływane przez kontrollery, więc zrób kontroller podstawowy po którym będą dziedziczyć pozostałe i tam ładuj klasę do zarządzania sesjami. Wtedy masz pewność że będzie to wczytywane automatycznie, zawsze przed modelami, więc możesz sprawdzać stan sesji.
Ale to moje przemyślenia, jeśli chodzi o MVC w PHP to kiedyś pisałem własny mały framework, ale już dawno dałem sobie spokój, przynajmniej na razie, i korzystam z gotowych frameworków (CI, CakePHP, Yii).

1

Kontroler wykorzystuje Model, przekazując mu odpowiednie argumenty. Sprawdzać czy jest zalogowany czy nie powinieneś sprawdzać tylko w kontrolerze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0