Pobieranie danych i wyświetlanie na innej stronie

0

Witajcie,

Zastanawiam się na bezpieczeństwem takiego rozwiązania:
Wywołujemy adres strony z zmiennymi GET:
www.nazwastrony.pl/produkt1234.html?id=100&number=1234

Przy ładowaniu strony sprawdzamy czy parametry istnieją, czy pole z danymi dla danego produktu istnieje i jeśli tak to wyświetlamy wartość przypisaną do tego pola i EXIT (czyli nie ładujemy całej strony, wyświetlamy tylko wpis typu "kolor czerwony".)
I taki wpis będzie za pomocą iframe ładowany w szablonie allegro. Chodzi o to, że jeśli coś sprzeda się na sklepie to edytujemy produkt tylko w sklepie i na allegro automatycznie się na też zmieni ta wartość.

Pytanie czy takie rozwiązanie jest dobre w sensie:

0

a na allegro da się wstawić iframe? :p

możesz to zastosować do obrazków, ale do tekstu nie bardzo

  • bezpieczeństwo - jeżeli nie zrobisz dziur to spoko, niczemu to nie grozi
  • obciążenie - jeżeli Twój sklep nie jest w stanie wytrzymać takiej ilości odwiedzin jak aukcja na allegro to zmień serwer/skrypt do sklepu :P sprawdź na allegro jaki masz ruch na aukcjach
  • po prostu takie "api" ukryj przed googlem i tyle. (robots.txt)
0

Jeśli chodzi o ruch to kilkaset dziennie generuje sklep + kilkadziesiąt aukcji (załóżmy po kilkanaście odwiedzin na dzień na aukcje) - powinno pociągnąć.

  • po prostu takie "api" ukryj przed googlem i tyle. (robots.txt)
    tego to nie wiem jak zrobić :)
0

A link do Google znasz? :p

najlepiej wydziel sobie to do osobnego folderu:
http://domena.pl/api/
i tu sobie trzymaj pliki do takich rzeczy

a potem w robots.txt:

User-agent: *
Disallow: /api/
0

najlepiej wydziel sobie to do osobnego folderu:
http://domena.pl/api/

To będzie po prostu ładowany produkt, tyle że jeśli będą parametry GET to pobierze tylko to jedno pole i exit, więc nie da rady wprowadzić folderu /api/

0

W programowaniu nie ma "nie da rady". Po prostu zrób tak, żeby było, albo poczytaj o pliku robots.txt i tym jak zablokować podstrony jeżeli jest jakiśtam parametr GET ;]

0

I się okazało ze iframe nie przejdzie. Podobno mozna obrazki pobierać ze strony tylko jak je dynamicznie generować w odpowiednich kolorach kiedy to w sklepie sa kolory typu biały+fuksja, turkus+beż, biały+rudy ... :)

0

a co za problem zeby po wejsciu tutaj: www.nazwastrony.pl/produkt1234.html?id=100&number=1234

wyswietlil sie odpowiedni kolor produktu lub produkt w tym kolorze.

Obrazki tez mozesz generowac dynamicznie. nie musza prowadzic do www.nazwastrony.pl/obrazek.jpg, moga do skryptu ktory go dynamicznie wygeneruje lub pobierze z katalogu i wyswietli jesli juz jest wygenerowany

0

podałem Ci jakie to są kolory. to nie jest zielony, niebieski, czerwony.
Takich "odmian" jest kilkadziesiąt a pewnie jak przyjdzie nowy sezon (bo to buty) to dojdą kolejne mieszkanki kolorów. Dlatego chciałem generować napis, ale skoro nie można go podpiąć jako iframe to nie wiem.

0

ale co to ma do tego jakie to kolory i ile ich jest?? poza tym napisu jako tekstu nie wygenerujesz, wiec albo bedziesz generowal produkt w kolorze takim jakim chcesz, albo nazwa koloru wyswietlona jako obrazek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1