mysqli_free_result - używacie?

0

Czy używacie tego polecenie w swoich kryptach po wykonaniu selecta i wykorzystaniu wyniku? Bo jak widzę na przykładowych plikach często ludzie nie używają tej metody.

0

jeżeli funkcja coś odczytuje z bazy, następnie kończy działanie - to wszystkie zmienne w niej ustawione przestają istnieć - w tym zasób z wynikiem z bazy. free result przydałoby się, jeżeli jedna funkcja pobiera dużo danych z bazy i potem na nich jeszcze pracuje, bądź wykonywane jest kilka zapytań.

0

To jak otrzymuje "mysqli_result" który potem na danej stronie chcę użyć kilka (czytając wiersze z niego) to czy lepiej na samym początku skryptu sczytać te wiersze danych (mysqli_fetch_row) w pętli i zapisać w nowej zmiennej i zniszczyć result (aby zwolnić zasób serwer) czy też w kodzie strony działać kilka razy na zmiennej result a po zakończeniu skryptu zostanie ona automatycznie zniszczona?

0

do zakończenia całego skryptu chcesz trzymać result? a to z funkcji nie korzystasz w ogóle?

ciężko będzie zbadać co żre więcej pamięci - po zwolnieniu pamięci i tak jej użycie nie spadnie od razu (dopóki nie zadziała GC, co do którego nie możesz oczekiwać kiedy zadziała). tablice trochę tej pamięci pochłaniają, więc być może będzie lepiej jednak trzymać result.

chyba jedyną opcją zbadania jest wykonanie zapytania, próba zapchania w pętli pamięci i zmierzenia ile jej udało się zapchać zanim całość się wysypie z powodu braku pamięci,
potem to samo po wczytaniu danych do tablicy i zwolnieniu resultu.

ew. jakieś debuggery do php, z którymi za dużo wspólnego nie miałem

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0