Framework do prostej strony?

0

Witam,
przez ostatnie lata siedzę dużo w javie, a potrzebuje teraz stworzyć małą stronkę i zaprzęganie do tego javy wydaje mi się trochę zbyt nadmiarowe. Pomyślałem, więc o php, tylko że dawno nic nie robiłem i mam pytanie jakie są fajne teraz dostępne frameworki?

Chodzi o stworzenie prostej stronki z jakimś zapleczem. Obecne rozwiązania gotowych CMS jakoś mnie nie satysfakcjonują, no chyba że jest jakiś prosty, mały i szybki cms który można dostosować do swoich potrzeb.

Ewentualnie jakaś inna technologia, gdzie są dostępne tanie serwery? Wydaję mi się, że chyba nic nie ma popularniejszego od php, chyba że się mylę.

0

Na Google App Engine możesz za free postawić swoją stronkę zarówno w Javie, jak i w PHP, a ponadto w Pythonie i Go. Jak robisz w GAE, to możesz (a nawet musisz :D ) skorzystać z ich frameworka https://developers.google.com/appengine/

Jeśli jednak wolisz trzymać stronę "na swoim", to do PHP jest fajny framework o nazwie Kohana - http://kohanaframework.org/

0

Wicket z javowych + GAE. Z PHP to chyba najszybciej w wordpressie.

0

Dla PHP:
Frameworki:

  • CodeIgniter/Kohana - prostsze, acz spore MVC. CI był kiedyś gwiazdą, ale trochę zdycha, Kohana ciągle mocna.
  • Laravel - ma teraz największy "hype" w świecie zachodu, ogromne wsparcie społeczności desginero-koderów - jest prosty, w sumie dość intuicyjny, po załadowaniu zależności ma coś koło 20 MB :D. Railsopodobny.
  • Yii - dojrzały MVC, railsopodobny, pracuję z nim codziennie. Też spory.

Microframeworki:

  • Slim - Sinatra dla PHP. Jak lubisz się samemu pobawić, to dorzucisz sobie mechanizm controllerów, autoryzację i cms. <3 .
  • Silex - odchudzona wersja Symfony2, dla mnie wciąż zbyt skomplikowane by było skutecznym "mikro", a zbyt odchudzone, być było wypasionym Symfony.
  • Flight/Lemon itp - kolejne Sinatro-podobne, szkoda czasu bo jest Slim.

Wymieniłem te, wobec których mam wyrobione opinie. Jeśli to ma być strona typu "kilka podstron + galeria" to najlepiej rozważyć gotowy system typu wspomniany już Wordpress albo Joomla!. Nauczyć się frameworka zawsze miło, ale sam wiesz najlepiej ile czasu chcesz się z tym tematem bawić ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1