PHP MySQL zaawansowane wyszukiwanie

0

Witam!

Troszeczkę już się bawię PHP i MySQLem ale nigdzie na necie nie natrafiłem ani nie potrafię zrobić takiego zaawansowanego wyszukiwania.

Z prostym wyszukiwaniem nie ma problemu ale natrafiłem na taką "wyszukiwarkę" na jednym z portali
otóż na początku pojawia się okienko i wybiera się opcję po jej wybraniu pojawia się drugie i po wybraniu w drugim okienku pojawia się trzecie i dopiero po wybraniu opcji z trzeciego podświetla się przycisk wybierz /obrazek w załączniku/

user image

na innej stronie, asus download, widziałem coś podobnego ale na listach wybieralnych
wybierasz produkt serie model. Seria i model są nieaktywne dopóki nie wybierzesz produktu itd
user image

czy ktoś może mnie naprowadzić jak coś takiego się robi ?

pozdrawiam
klimba

0

Ogólna koncepcja jest taka, że wybranie pozycji z pierwszej listy generuje zdarzenie, które jest wysyłane do serwera (submit form). Najczęściej jest to robione przy u życiu AJAXa i nie jest widoczne dla użytkownika, ale dla ułatwienia pomijam ten aspekt. Tak więc wybierasz pozycję w pierwszej liście, JavaScript robi submit form, serwer przesyła następną stronę z wybraną (zaznaczoną) pozycją na pierwszej liście i wypełnioną odpowiednio drugą listą. Druga lista działa tak samo. Trzecia dla odmiany nie musi mieć akcji na wybór, a pokazuje się razem z przyciskiem.

0

Skoro to są słowniki i są niewielkie to na początku aplikacji ładuje wszystko do cache i potem wyciągam z cache - luzik i szybkość.

0

możesz rozwinąć myśl ASP.NET nigdy nie korzystałem z cache w PHP a w necie są jakieś lakoniczne informacje może jakiś przykładowy kodzik ? :)

0

ponawiam prośbę o jakiś kodzik lub sensowną stronkę gdzie można poczytać o wykorzystaniu cache w PHP

0

A zanim napisałeś ten śmieszny post próbowałeś wszelkich sensownych fraz z "cache" w treści w Google? Bo chyba standardowo nie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0