mod_rewrite

0

Witam

Mam problem z prostymi adresami. Zrobiłem sobie prostą stronkę w php i wszystko ładuje się do pliku index.php przez funkcję require(). Adres strony startowej wygląda tak:
http://localhost/site/index.php
natomiast poszczególnych podstron tak:

http://localhost/site/index.php?strona=about
http://localhost/site/index.php?strona=privacy
http://localhost/site/index.php?strona=sitemap
...

Tworzę więc plik .htaccess o takiej treści:

Options FollowSymLinks 
RewriteEngine On

RewriteRule ^index.html$ site/index.php [L]

ale strona startowa dalej ma ten sam adres. Nie wyświetla się żaden błąd czy informacja (niezależnie czy wpisuję w RewriteRule site/index.php czy index.php. Mod_rewrite mam na 100% włączony o czym może świadczyć wyciąg z informacji o serwerze:

**Loaded Modules** core mod_win32 mpm_winnt http_core mod_so mod_access mod_actions mod_alias mod_asis mod_auth mod_autoindex mod_cern_meta mod_cgi mod_dir mod_env mod_expires mod_file_cache mod_headers mod_imap mod_include mod_isapi mod_log_config mod_mime mod_negotiation mod_rewrite mod_setenvif mod_userdir mod_php5

Orientuje się ktoś co tutaj może być źle? Siedzę nad tym od wczoraj i próbowałem już tyle kombinacji, że nie wiem co dalej :/

0

Nikt się nie orientuje? :/

1

Zamień site/index.php na samo index.php
Wtedy podstronę powinieneś mieć pod adresem localhost/site/index.html

0

Tak też próbowałem, ale to od początku działało :) Po prostu oczekiwałem, że jak wejdę na stronę to od razu uzyskam adres index.html, contact.html itp, a tutaj trzeba wpisywać to ręcznie. W każdym razie jak się ręcznie wpisze to śmiga. Szukam teraz informacji, jak zrobić żeby to już na starcie tak działało.

Problem rozwiązany metodą prób i błędów :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1