Podzielenie pliku na rar i dodanie hasła - da się?

0

Witam
Mam pewien problem. Mam plik na serwerze który waży np. 100mb. Chciałbym go za pomocą PHP podzielić na mniejsze części (np. po 20MB), spakować i dodać hasło. Oczywiście chciałbym zaszyfrować to archiwum tak, aby nie można było zobaczyć zawartości tych plików przed podaniem hasła. Czyli odpada pewnie ZIP (bo z tego co wiem można do niego dodać hasło, ale nie ma możliwości zaszyfrowania przed podaniem hasła plików) i zostaje RAR. Da się coś takiego zrobić?
Czyli podaję nazwę pliku - do skryptu, a po wykonaniu otrzymuję 4 pliki (bo 20MB*4=100mb, czy jak tam wyjdzie) podzielone i zaszyfrowanie. Później na swoim komputerze sobie je ściągam, podaje hasło, rozpakowuje i mam cały plik 100mb.

0

Szybki gogel daje: http://www.phpclasses.org/pac[...]-compressed-RAR-archives.html
Szukałes Ty czegokolwiek czy tak od razu na forum? :)

0

Szukałem, ale nie znalazłem.
Niestety, ale skrypt ten wymaga zainstalowanego systemu Windows, ponieważ trzeba odpalić rar.exe a w instrukcji pisze:
I don´t try this program on Linux, but if the parameters of the command line rar compress in Linux are the same of windows, it can be run nice.
Chciałbym skrypt, który działa na zwykłym serwerze do stron (czyli PHP i tyle). Jeśli takowego nie ma, to chciałbym aby był chociażby na linuxa, abym mógł go odpalić na serwerze dedykowanym.

0

Bana masz na Google?
Google("winrar linux") => http://www.rarlab.com/download.htm

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Amazonbot