php -> jsp - warto się przesiąść?

0

witam
programuje w php od 4 lat, mam za soba kilka ciekawych projektow. Teraz chcialbym przesiasc sie na JSP. ale czy jest sens? co mi da jsp czego mi nie da php? daje wieksze mozliwosci? jak to jest pozdro

0

PS. warto zainteresować się też Ruby (Rails, Merb) czy Pythonem (Django, Pylons)

0

JSP i ogółem Java EE to zupełnie inny kaliber niż PHP. JEE służy do tworzenia dużych systemów korporacyjnych i do stron domowych średnio się nadaje. Możliwości hostingu dla JSP są raczej niewielkie więc jeżeli chcesz swoje prace zamieszczać w internecie i bezpośrednio na nich zarabiać to raczej odpuść sobie. Natomiast jeżeli nie chcesz byc freelancerem i wolisz szukać pracy po firmach to ofert dla programistów JEE jest całkiem sporo.
No i trzeci przypadek ;) - jeżeli jesteś hobbystą i nie zarabiasz na życie programując to polecam nauczyć się JSP, chociażby po to żeby poznać zupełnie inne podejście do tworzenia stron niż w przypadku PHP.
pozdro.

0

Jako freelancer robię skrypty w php, ale jsp chce się nauczyć ze względu na javę i pracować w firmie jako programista JSP/JAvA. btw. ile zarabiają programiści jsp? możecie wskazać potężne serwisy tworzone na jsp? czy dużo wolniej chodzą? tomcata mam na serwerze po dopłacie 10zł więc to nie problem :)

0

Masz troche złe podejście. Na samym JSP nie da się zarobić - do tego trzeba znać przynajmniej jeden poważniejszy framework np. Spring, Struts czy EJB. Poza tym JSP chyba zaczyna pomału odchodzić a zastępuje go JSF.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1