[PHP] CAPTCHA - metody przekształcania

0

Piszę sobie nową captchę do nowego serwisu, naczytałem się jak captchy nie robić, więc chce trochę pokomplikować :]

na razie zrobiłem taki generatorek:
user image
randomowa czcionka i wielkość, randomowy kąt i randomowe (w małym zakresie) położenie, stała ilość znaków a-z, automatyczna zamiana wkurzających znaków (1->l, I->l, 0->o), stałe tło, stały kolor

chciałbym do tego dodać efekt "żabiego oka", czy jak to się zwie, w kilku miejscach obrazka - pytanie: czy są jakieś gotowe funkcje / kody / klasy do czegoś takiego? Słaby jestem, jeżeli chodzi o obróbkę grafiki, a pisanie od zera funkcji, która piksel po pikselu takie żabie oko zrobi (i jeszcze z obsługą przezroczystości) mi się nie uśmiecha :P.

Wiem, że są projekty takie jak sblam.com itp, ale jak już, to wolałbym użyć recaptcha.net :P. Tak czy inaczej w moim bieżącym projekcie ma być własna captcha i tyle, teraz kwestia jak to zrobić (i jeszcze ma być estetyczne ;)).

Może podpowiecie inne, ładne efekty, ale nie utrudniające odczytu przez człowieka? Wprowadzenie kolorków, małych przeszkadzajek itp odpada - sam.zoy.org/pwntcha.

Najważniejsze dla mnie pytanie: jak zrobić żabie oko / "plumknięcie" wody - jak zwał tak zwał

// ale ort! popraw temat, podpowiem, że kształt to wyjątek jest - Ktos

// sorry - myślałem, że i w temacie jest ortowanie, to pomimo wątpliwości nie sprawdzałem w google o_O - Tomkiewicz

0

Nie żabie a rybie ;-) fisheye się to nazywa, ale google też na to nic nie mówi. Prawdopodobnie jakiś zwykły punch-effect będzie dobry.

0

problem rozwiązany - przeszukałem phpclasses.org, znalazłem dwa (na chyba 20) skrypty, co się nadawały i z tego lepszego wyciągnąłem kawałek kodu odpowiedzialny za "falowanie" :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1