Meta (Facebook)

0

Ostatnio dużo ofert na LinkedIn się pojawiło od Meta, z tego co rozumiem to praca zdalna z Polski. Przed zmianą nazwy chyba tego nie było, a przynajmniej nie wyświetlało mi się tak często i gęsto. Ktoś ma jakieś opinie o pracy i rekrutacji?

Screenshot_20211121_140442.jpg

0

Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat będą szukać gości od VR/AR. Zuckerberg jest mocno w to wkręcony. Oglądałem nawet wywiad z nim u Garry'ego Vee*. No i pewnie tak jak FB stał się platformą do zarabiania (apki) czy autopromocji (fanpejdże, grupy itp.), tak pewnie i platformy VR/AR będą w przyszłości taką platformą. Bo to nie jest to, że sobie kupił okulary i się bawi, tylko, że on w to wierzy, że przyszłość internetu będzie w tym VR/AR.

*

1

Ciekawe, czyżby coraz więcej SE uznało że nie chcą robić w Meta i nawet tu szukają? :D

A może aż tak szybko rosną?

1

Powodem jest raczej większa dostępność pracy zdalnej, z faangów facebook jest raczej najbardziej "sprzyjającą" pracy zdalnej firmą:

https://deadline.com/2020/05/facebook-will-permanently-shift-50-of-its-employees-to-remote-work-1202940878/

0

W sumie ciekawe jakie widełki będą mieli

0

Z tego co wiem od znajomych, to rekrutacja ala Google, czyli dużo zadań algorytmicznych, ale może przy dużym doświadczeniu jest tego mniej, ale na pewno będzie.

@Sirvius: Z kasą, to myślę, że jeśli Ciebie zechcą, to przebiją każdą inną ofertę.

0

Ktoś wie czy zdradzają jakieś poglądowe widełki? na stanowiska mid / senior, żeby wiedzieć czy warto próbować?

0

Mają fajny produkt, używany przez wielu ludzi

1

Facebook bezczelnie zarabia na ludzkiej krzywdzie. Inne korpa też, ale przynajmniej lepiej udają i potrafią dać coś w zamian. FB w sumie tylko pluje.
Ja bym nie mógł z czystym sumieniem tam pracować.

Edit: z tego co patrzyłem na pensje to robią sobie kolonie taniej siły roboczej mimo że to "FAANG" podobno.

0

Z tego co rozumiem to Meta i tak dąży by 50% pracowników pracowało full remote. No i w związku z tym rozpoczęli kampanię by pozyskać "Talenty" z Europy.
Wygląda, że Polska jest wśród krajów, z których można aplikować. Ciekaw jestem jak wygląda kontrakt. Czy to idzię przez Irlandię (czyli nie benchmarkują zarobków do Polski a jedynie do całej Europy) czy przez jakąś spółkę w PL? W ofercie widzę jedynie, że jesteśmy jednym z "wybranych" krajów:

screenshot-20220504150439.png

Ktoś składał i dostał jakąś odpowiedź? Mi aplikacja u nich wisi od 3 tygodni, zmieniła tylko status tydzień temu na "Not moving forward", ale tak jakby się odświeżyła. Wnioskuję, że jakby ją przeprocesowali to by albo zniknęła/pokazała się jako odrzucona albo ktoś się ze mną skontaktował. Czyli może póki co mają jakieś plany, ale jeszcze nie kopnęli tego?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1