Wątek przeniesiony 2020-11-08 22:52 z Kariera przez cerrato.

Comarch - staż wakacyjny -Test wiedzy, pytania, zakres wiedzy

0

Siema. Startuje w tym roku na staż wakacyjny do Comarchu, programowanie, java + bazy danych.
Orientuje się ktoś z czego się przygotować na test, wakacyjny staż programowanie? Wiedza z zakresu programowania na poziomie akademickim, tzn algorytmy i struktury danych, czy bardziej system unix? Jestem po AiR, przerabiałem syllabusa między czasie z informatyki, ale wolę się ukierunkować co warto doszkolić.

Znam opinie o comarchu, akceptuje to, moja wiedza nie jest tak bogata jak ludzi po informatyce, ale potrzebuje już mieć styczność z prawdziwą tego typu pracą, nawet za najniższe pieniądze, gdyż obecna praca ciągnie mnie na dno. Ew. jakie inne firmy na terenie Krakowa na pierwszy staż polecacie?

Reasumując co do Comarchu

  1. test z bazy danych, jak wyglądają pytania, czego dotyczą? sql nosql tsql? jak pamięta ktoś swoje pytania z chęcią posłucham
  2. Test z wiedzy ogólnej z programowania, jak wyglądają pytania, bardziej wiedza sucha czy rozpoznawanie/rozwiązywanie grafów/drzew?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

PS. tak, czytałem już wiele tematów z pytaniami, zrobiłem sobie nawet zestawienie, ale z chęcią usłyszę coś nowego :)

0

Wiedza z zakresu programowania na poziomie akademickim, tzn algorytmy i struktury danych, czy bardziej system unix?

A gdzie Ty mój drogi masz tam jakąkolwiek informację o systemie unix? Nic takiego w tytule nie widzę :P

bardziej wiedza sucha czy rozpoznawanie/rozwiązywanie grafów/drzew

Strach w takim razie zapytać co to ta "wiedza sucha" xd

I wybacz, ale nie mogę się powstrzymać - lepiej ... trzeć po żwirze niż studiować na AiRze

1
Kamil Lelakowski napisał(a):

Ew. jakie inne firmy na terenie Krakowa na pierwszy staż polecacie?

Skoro to twój pierwszy staż to jakakolwiek firma, która Cię chce i Ci się podoba (przynajmniej z tego co oferują).

1

Wybrałem analogiczne rodzaje testów (bazy i Java), gdy starałem się o staż w Comarchu, było to co prawda 8 lat temu, ale może Ci się przyda informacyjnie.
Jeśli chodzi o bazy danych to test z nich był bardzo trudny. Nie był to test z SQL, a z konkretnych silników, czyli dostałeś pytania z Oracle, MSQL Server typowo administracyjne. Mało kto zna wszystkie te silniki od strony admina, a na pewno już nie na studiach. Pytania typu jak skonfigurować coś w Oracle, jaką zmienną ustawić w systemie, itp.
Na teście z Javy były pytania typowe jak z egzaminu certyfikacyjnego (wtedy SCPJP). Po przerobieniu książki pod certyfikat lub nawet jakiegoś Thinking in Java, można spokojnie ten test dobrze napisać. Opanuj komparatory, hashCode, equals, trochę wątków, kolekcje i powinieneś dać radę ;)

Podsumowując, pomimo, że byłem wtedy na III roku Informatyki, oba testy były dla mnie dość trudne jak na tamten okres. No ale na III roku moja wiedza i większości studentów jest również niewielka. Udało mi się dostać na ten staż, więc też progi nie były zbyt wysokie oraz miejsc stosunkowo dużo, bo prawie 200.

Powodzenia :)

0
JrQ- napisał(a):

Jeśli chodzi o bazy danych to test z nich był bardzo trudny. Nie był to test z SQL, a z konkretnych silników, czyli dostałeś pytania z Oracle, MSQL Server typowo administracyjne. Mało kto zna wszystkie te silniki od strony admina, a na pewno już nie na studiach. Pytania typu jak skonfigurować coś w Oracle, jaką zmienną ustawić w systemie, itp.

Gdybyś dobrze zaliczył ten test (tą część o bazach) to kto wie, czy nie zaproponowaliby ci stażu na pozycjach administratora dbms?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0