Wątek przeniesiony 2020-11-08 22:35 z Kariera przez cerrato.

Staż w Comarch

0

Nie rozumiem czemu cmd się tak uczepiłeś zdobywania doświadczenia w Comarchu. Nikt nie powiedział, że ktoś kto zrobi 2 miesięczny staż na tym poprzestanie - rok doświadczenia i zmiana pracy w takim wypadku wydaje mi się sensowna. Doświadczenie jako programista to doświadczenie, moim zdaniem znacznie cenniejsze niż doświadczenie z renomowanego serwisu komputerowego, w którym robisz zupełnie inne rzeczy, mające z programowaniem niewiele wspólnego.

0

Nie uczepiłem się zdobywania doświadczenia w Comarchu ale zauważ że my tu rozmawiamy o jakiś wakacyjnych stażach, dlatego jestem ciekaw tego zainteresowania. Póki co dowiedziałem się że warto "bo tam płacą" i tyle. Mieszkając jeszcze w krk kilka lat temu miałem okazję mieć jako taki wgląd, bo tak się złożyło ze mieszkałem z 2 osobami które właśnie tam ten staż robiły. Szału nie było.

0

Otrzymał ktoś z Was już odpowiedź pozytywną/negatywną na aplikację na profil inżynier systemowy?

0

CMD, polecisz jakieś firmy w Krk do których warto aplikować na staż?

0

dostałem dziś maila z zaproszeniem na test w Poznaniu (20 kwietnia)

2

Ja was nie rozumiem. Jest tyle materiałów w sieci, że argumentacja pod pretekstem: zdobycie doświadczenia wydaje się bez sensu. Miała by ona sens jakieś 10-15 lat temu kiedy dostęp do materiałów był utrudniony. Dzisiaj każdy kto zna język angielski - student zapewne zna, może spokojnie uczyć się w domu. 2-4 miesięcy i można startować na juniora do normalnej firmy.

0

Większość ofert pracy na juniora wymaga roku/dwóch lat doświadczenia. Co komu z umiejętności, jeśli nawet nie zostanie zaproszony na rozmowę?

0

maly mleczarz w firmach ktorych pracowalem wymagali skonczonych studiow. Ale ja nie skonczylem. No to jak to jest?
(a teraz mysl nad analogia az zrozumiesz)

3

maly mleczarz nie prawda. Ja ostatnio szukałem pierwszej pracy, wysłałem 8 CV, 7 aplikacji skutkowało zaproszeniem na rozmowę i trzema ofertami pracy. Nie mam żadnego doświadczenia komercyjnego, nie studiuję mam wykształcenie średnie.

0

Nie ma co się oszukiwać: W tym zawodzie jest tak, że studia są dodatkowym benefitem. Dobry programista, to ten który będzie dużo kodził, będzie to jego pasją, zawsze będzie na bieżąco ze standardami, bo to bezprośrednio przekłada się na produktywność i dochód firmy.
Dzisiaj światem rządzi pieniądz, i nikt nie będzie płacił komuś po studiach za to że skończył studia, bo na tym firma nie zarabia.
Zarabia na produkcie który wytworzy programista, a tego studia nie uczą.
Studia są potrzebne, bo rozszerzają horyzonty uczą logicznego myślenia - po prostu później jest łatwiej. Oczywiście nie mówimy o historykach, polonistach którzy się przekwalfikowali na programistów, bo oni równie dobrze mogli by studiów nie mieć :P :P :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0