Księgowość dla programisty - B2B

0

Rozpoczynasz pracę B2B i nie do końca wiesz na czym to polega?

Chętnie Ci w tym pomogę i wszystko wytłumaczę.

Za pomoc w założeniu firmy oraz odpowiedzenie na pytania i wytłumaczenie wątpliwości pobieram opłatę 150 zł

Natomiast za prowadzenie księgowości pobieram opłatę miesięczną 99zł.

W cenie abonamentu miesięcznego:
Rozliczanie faktur (do 10 miesięcznie w cenie)
Wystawianie faktur (do 5 miesięcznie w cenie)
Obsługa JPK
Obsługa ZUS
Obsługa VAT-7
Ewidencja środków trwałych
KPiR
Wszystkie obowiązki firmy (deklaracje itd.)

Dedykowana księgowa zajmie się obsługą Twojej firmy i chętnie odpowie na pytania. Ja natomiast zajmę się pomocą z perspektywy programisty, który od kilku lat pracuje B2B.

Uwaga zajmuję się tylko B2B dla programistów/grafików itd.
Nie przyjmuję osób spoza branży IT.

Zapraszam do kontaktu tu na forum lub na email: [email protected]

0

Nie chcę zniechęcać potencjalnych klientów, ale zwykle podstawowe pakiety w ogólnopolskich biurach księgowych kosztują te ~~150 zł miesięcznie. Dlaczego programiści powinni wybrać właśnie Ciebie, żeby zaoszczędzić 50 zł miesięcznie?

1

To pytanie jest w stylu dlaczego to a nie inne biuro rachunkowe. Cieszę się, że takie się pojawiło.

Dlaczego my?

  1. Posiadamy wieloletnie doświadczenie.
  2. Stawiamy na indywidualne podejście i sprawny proces obsługi, dla każdego klienta jest przeznacza dedykowana księgowa.
  3. Wszystko załatwiamy online z pomocą nowoczesnych metod komunikacji jak m.in Zoom, Skype czy telefonicznie w zależności od tego co klient preferuje.
  4. W związku z prowadzeniem usługi online mamy niższe cenny niż konkurencja. Z 50 zł oszczędności miesięcznie robi się 600zł rocznie.
  5. Współpracujemy z prawnikami, którzy pomogą doradzić czy podpisywana umowa jest korzystna.

Dodatkowo od siebie oferuję doświadczenie ze strony osoby, która jest też na miejscu osoby, która szuka księgowości.

Czyli wiem na czym dokładnie to polega ze strony programisty a nie tylko księgowej, która niekoniecznie ma obeznanie w branży IT.

1

"Nowoczesne metody komunikacji" - rozumiem, że darmowe konto pocztowe w domenie gmail.com się do nich także zalicza? :P

0

Czyli email koniecznie musi być postawiony na własnej domenie? Może jeszcze na własnym serwerze, do którego jest zatrudniony własny administrator?

Swoją drogą Skype i Zoom też zły bo to w sumie też usługi firm tak jak gmail?

0

Stawianie własnego serwera i zatrudnianie administratora w celu posiadania maila jest przesadą.

Oszczędzanie 100 zł rocznie na wykupienie domeny oraz hostingu (zakładam, że strony też nie macie) nie jest niczym nielegalnym, ale świadczy trochę o poziomie firmy. Tak samo jak mechanik - lepiej się ocenia kogoś, kto ma porządny i zadbany warsztat, niż takiego, który naprawia samochody na ulicy przed domem (bo tak jest taniej), nawet jeśli ten drugi może być super fachowcem, to nie będzie sprawiać porządnego wrażenia.

0

No rozumiem. Ja jednak nie chcę własnej domeny. Równie dobrze można podpiąć własną domenę pod gmail. To jest tylko forma komunikacji. Rozumiem o co Ci chodzi jednak gmail jest dla nas i naszych klientów bardzo wygodny, a brak domeny żadnemu z naszych klientów nie przeszkadza.

Strony nie mamy bo działamy raczej z polecenia, to nie jest mój główny profil działalności, zaczęło się od jednej osoby, która mnie poleciła i jakoś to się rozwinęło, nie chcę konkurować z biurami rachunkowymi itd. Po prostu sprawia mi to przyjemność.

Jeśli to sprawia wrażenie mało wiarygodnego, to cóż na brak klientów nie narzekam a ogłoszenie na forum to tylko dodatek.

0

Skoro działasz w oparciu o polecenia i klienci są zadowoleni, to super. Ja nie pisałem tego złośliwie, ale raczej w formie porady. U mnie (i pewnie u jakiejś części klientów) gdy widzę firmę, która żaluje 100zł rocznie na własną domenę, to zapala mi się lampka ostrzegawcza. Być może niesprawiedliwie, ale jednak zaufania nie wzbudza.

0

Rozumiem. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

0

@anonimowy, nie mój biznes, ale zobaczyłem Twojego posta w okolicy mojego i postanowiłem się wypowiedzieć.
Poczytaj o optymalizacji B2B i postaraj się nawiązać współpracę z księgowymi w kraju który pozwala taką optymalizacje skutecznie wspierać.
Wtedy moze znajdzisz sporo chętnych i to po bardziej ludzkich stawkach niż 99 pln/miesiecznie.

Dziwię się że programiści, czyli ludzie którzy myślą najczęściej inaczej niż przeciętny człowiek i zarabiający przeważnie więcej niż 10k pln netto miesiecznie opierają swoją aktywność B2B jedynie o polskie DG. Takie rozwiązanie daje bardzo mało korzyści. Skoro już wchodzisz na B2B to rób tak żeby mniej płacić, a po 10 latach coś mieć niż tylko perspektywe na 30% wynagrodzenia jako emeryture w 2060.
Kolejna sprawa to leczenie. Jeśli dostaniesz dającego nadzieje ale skurwiałego raka to nie będziesz skazany na siępomaga.pl albo ziomka w NFZ który "standardowo" nie finansuje terapii dostępnych "na złym zachodzie" tylko jedziesz do cywilizowanego kraju i masz ogarnięty temat. Wszystko co musisz robić to płacić tym którzy dbają o swoich podatników.

Dziwi mnie że tak mało ludzi myśli w ten sposób, ale może liczby na wykresach pojawiających się w ostatnich dniach nie kłamią i mówią prawdę o tym ile dostępnych rozwiązań widzi przeciętny człowiek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0