Pięć zadań do wykonania

0

Siemanko

Czy mógłby mi ktoś pomóc i naświetlić jak rozwiązać poniższe zadania? Dopiero uczę się C# i bede bardzo wdzieczny za jakies wskazowki lub odnosniki do miejsc gdzie moge poglebic potrzebne informacje. Dziekuje i pozdrawiam

 1. Napisz funkcję queueTime zwracającą wartość typu int, przyjmującą dwa argumenty – array typu int i int. Funkcja ma zwracać sumę wartości array pomnożonych przez wartość int w drugim argumencie.
  Przykład:
  queueTime([5,3,4], 1)
  musi zwrócić 12, bo 51+31+4*1

 2. Dana jest kolekcja typu List<person>. Klasa Person zawiera dwa pola – Name typu string oraz BirthDate typu DateTime. Napisz funkcję GetPeople(int age), zwracającą listę osób w podanym w argumencie wieku oraz funkcję GetPeople(string name) zwracającą listę osób o podanym imieniu.

 3. Napisz funkcję GetDecimal(string number) zwracającą decimal. Uwzględnij input w formatach: 123.0, 123,0, 1 230.0 oraz 1 230,0.

 4. Napisz funkcję zwracającą nazwę dnia tygodnia po podaniu numeru 1-7 (1=poniedziałek, itd). Zaproponuj dwa rozwiązania.

 5. Pokaż poprzez kod różnicę pomiędzy typem wartościowym, a referencyjnym. Może być to np. Różnica w tworzeniu kopii obietków.

1
 1. Dajesz 2 parametry w funkcji, gdzie w pierwszym jest tablica i w pętli for mnożysz każdy element tablicy razy drugi parametr (zmienna suma do której dodajesz wyniki)
 2. Tworzysz listę jak masz w poleceniu, tworzysz klasę Person z tymi dwoma polami i 2 funkcjami, którymi zwracasz dane za pomocą LINQ (poczytaj na necie)
 3. Convert.ToDecimal(number)
 4. Zrób jedną funkcję która sprawdza ifem jaka cyfra jest podana, a druga casem
 5. Zrób strukturę i klasę, stwórz ich kopie i -> poczytaj na necie o typach wartościowych i referencyjnych, to dojdziesz sam
0

Jest ktoś chętny napisać kody powyższych zadań?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0