Zlecę budowę oraz zaprogramowanie maszyny do pozycjonowania cebuli

Odpowiedz Nowy wątek
2018-05-16 09:56
2

Witam.

Poszukuję firmy, która podejmie się budowy urządzenia do automatycznego pozycjonowania cebuli. Poniżej zamieszczam link do przykładowego filmu (odzwierciedla on tylko i wyłącznie ustawienie towaru w odpowiedniej osi) a także załącznik zawierający krótką charakterystykę urządzenia.

Oczekuję budowy przedstawionego w załączniku urządzenia wraz z zaprogramowaniem. Jednym słowem chciałbym odebrać urządzenie gotowe do pracy (mechanizm + zaprogramowany sterownik). Oczywiście całą resztą czyli odpowiednim zamontowaniem urządzenia w linię zajmę się osobiście.

Link do filmu przedstawiający wyłącznie przykładowe działanie urządzenia:

Kontakt: [email protected]

  • Opis.pdf (0,34 MB) - ściągnięć: 40
edytowany 1x, ostatnio: furious programming, 2018-05-19 15:44

Pozostało 580 znaków

2018-05-16 10:05
0

Na forum elektroda na pewno znajdziesz więcej chętnych :)

Pozostało 580 znaków

2018-05-19 08:50
0

Tak z ciekawości znalazłem nawet wątek dotyczący tego tematu:
https://www.forbot.pl/forum/t[...]em-pozycjonowania-vt15001.htm

Jeśli rozważasz możliwość zastosowania Arduino Mega współpracującego z komputerem i Open CV to tak prawdę mówiąc mając na uwadze to co podaję pod linkami poniżej możesz sobie darować, no chyba że nie zależy Ci na niezawodności :-)

http://forum.arduino.cc/index.php?topic=238289.0
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3375835.html

A szczególnie zwróć uwagę na disclaimer, z którego to wynika jasno do czego nadaje się Arduino a do czego nie.

Nie tak dawno temu np. robiłem zabawy z Arduino Uno i laptopem, z wykorzystaniem prostego API na mojej stronie www do celów załączania i wyłączania żarówki, z użyciem przekaźnika 5V przez internet, Arduino było podłączone przez USB do laptopa. Dzięki temu fajnie że dało się smartfonem włączać i wyłączać lampkę nocną w zasadzie z dowolnego miejsca na Ziemi, wszystko fajnie i pięknie, tyle że do normalnego zastosowania w życiu bym tego nie użył.

Z tych względów nie sądzę żeby ktokolwiek na poważnie podjąłby się realizacji tego zadania z użyciem akurat Arduino i komputera z OpenCV.

Pozostało 580 znaków

2018-05-26 18:00
0

@drorat1: a możesz wyjaśnić, czemu nie uważasz arduino za wiarygodne narzędzie? Na czym polegały problemy w twoim projekcie wyłącznika do żarówki? Sam się trochę arduino bawiłem i póki co mnie nie zawiodło, nie miałem żadnych zawiech czy dziwnych zachowań (oczywiście nie licząc błędów programisty ;)), więc nie rozumiem fragmentu "do normalnego zastosowania w życiu bym nie użył"

Żeby nie było, że snuje jakieś swoje wyssane z palca teorie - tutaj masz link do profesjonalnych maszyn poligraficznych zbudowanych w oparciu o arduino - https://www.paulfurley.com/arduino-isnt-just-for-hackers/


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say
edytowany 1x, ostatnio: cerrato, 2018-05-26 18:02

Pozostało 580 znaków

2018-05-26 18:29
0

Na Elektrodzie to ktoś wyjaśniał a chodziło o to że ATMEGA (z tego co napisał) nie ma żadnych stopni SIL, tutaj nie chodzi mi o to czy coś jest profesjonalną robotą czy nie ale o to czy Arduino nadaje się do tego typu zastosowań gdzie chodzi o niezawodność. Tutaj chodzi o straty spowodowane awarią.
Tutaj są te stopnie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Safety_Integrity_Level

A tu konkretnie chodzi o wykorzystanie ATmega 328 albo ATmega 2560. Czy są warianty mające swoje stopnie SIL?

Co do projektu załączania żarówki który dla zabawy sobie zrobiłem, uproszczony schemat działania:

  1. Prosta aplikacja www, klikam w przycisk włącz lub wyłącz, na serwerze tworzył się plik JSON zawierający stany włączony lub wyłączony i to czy w ogóle stan został zmieniony z poziomu tej aplikacji czy nie.
  2. Skrypt w pythonie łączący się z prostym API na mojej stornie www co kilka sekund, odczytujący tego JSON-a a następnie łączący się przez port szeregowy z Arduino, które to było podłączone do laptopa
  3. Arduino zmieniło stany na podstawie danych wysłanych przez port szeregowy przez skrypt w pythonie, przekaźnik się załączył, skrypt pythona wysłał odpowiedź do API (potwierdzenie)

I co się okazało. Załączyłem sobie lampkę nocną, wystarczyło że by się zerwało połączenie internetowe, albo coś nie tak z zapisanym JSON (przy zdalnym wyłączaniu) i żarówka pozostaje włączona... Tyle tylko że test robiłem na internecie mobilnym a sama aplikacja www była na hostingu współdzielonym.

Pozostało 580 znaków

2018-05-26 18:35
0

Co do elektrody i innych podanych linków - czytałem. Ale zauważ, że zdania były tam podzielone, a część osób w ogóle zamiast o sprzęcie, to gadała o licencji na jakiej jest wydane arduino.

A co do kontroli lampki - jakby dodać jakąś informację zwrotną odnośnie tego, co się z nią dzieje oraz porównać to z tym, co powinno być - myślę, że działałoby to poprawnie. Tylko robiłeś to dla zabawy, szybko więc miało prawo generować problemy. Ale to, o czym napisałeś, nie jest raczej wina arduino, tylko zrobieniem tego "na skróty" (żeby nie było, że się czepiam czy cie krytykuję-to była zabawa, więc nie oczekuję, żebyś robił to z takim samym dbaniem o standardy, co w przypadku robienia automatyki dla klienta. Ale też nie powinieneś na podstawie tej zabawy stwierdzac, że arduino jest niefajnie)


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say
edytowany 1x, ostatnio: cerrato, 2018-05-26 18:37

Pozostało 580 znaków

2018-05-26 18:52
0

Ja brałem pod uwagę zrzeczenie się odpowiedzialności twórców tego projektu, stopnie SIL a także samo oprogramowanie na licencji OS, gdzie też co do zasady jest zrzeczenie się odpowiedzialności i jak to się ma do perspektyw robienia tego na zlecenie i z gwarancją na poprawne działanie vs. kary umowne albo potencjalne straty klienta w przypadku awarii albo błędów twórców tych bibliotek. Podjąłbyś się tego na zlecenie nawet za dużo większą kasę mając tą świadomość? Nie mówię o portalach www gdzie to jest norma że się używa frameworków i bibliotek na tych licencjach.

edytowany 2x, ostatnio: drorat1, 2018-05-26 18:54

Pozostało 580 znaków

2018-05-26 19:06
0

A czy większość serwerów w internecie nie stoi na Linuksie, apache, named, PHP oraz jakims darmowym sql? Tam tez masz to wszystko - otwarty kod, brak odpowiedzialności, kwestie licencji. A jednak jakoś ten internet sobie działa.

Czytałeś tego bloga o drukarkach przemysłowych? Koleś fajnie tam pisze (ja się z tym w pełni zgadzam) że pełna otwartość jest plusem. Chociażby z tego powodu, że jak zamknięty producent wycofa produkt, to możesz mieć problem. W wypadku arduino producentów klonow są setki jak nie tysiące, w razie czego możesz sobie sam nawet taka płytkę zrobić. W tekście było też kilka innych fajnych argumentów. Owszem, nie ma zabezpieczeń na poziomie PLC, ale to chyba jedyny sensowny minus. Powstała zresztą też wersja przemysłowa https://www.rugged-circuits.c[...]ruggeduino-se-special-edition, widziałem też arduino do montażu na szynę ;)


That game of life is hard to play
I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay
So this is all I have to say
edytowany 1x, ostatnio: cerrato, 2018-05-26 19:07

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0