Przygotowanie do matury z inf

0

Jestem w pierwszej L.O na profilu mat-fiz-inf. Za 3 lata chciałbym zdawać maturę z informatyki, a tu pani z profilu przedstwiła program nauczania na pierwszą klasę jako nauka obsługi aplikacji Microsoft Office, drugą jako algorytmy i HTML, a trzecią jak program dla podstawówki. Czy u Was jest podobnie? Umiejętność obsługi MO jest wymagana na maturze? Czy te niecałedwa lata z algorytmami wystarczą? Czy też macie zakaz wnoszenia telefonów do pracowni [???] Coś mi się to nie widzi po przdstawieniu sytacji przez fizyczkę z jej przedmiotem co zapowiedziała jako orkę od jutra.

0
Mr. He napisał(a)

JUmiejętność obsługi MO jest wymagana na maturze?

Tak, reszte sie samemu nauczysz. Jakbym zdawal jeszcze raz mature to informatyke bym olal bo i tak mi sie na nic nie przydala, z tego co zauwazylem, mature z informatyki biora pod uwage tylko podrzedne uczelnie (o dziwo jakas ostatnio znalazlem).

0

A co wchodzi w skład tego czego się sam nauczę? :-)

0
Mr. He napisał(a)

A co wchodzi w skład tego czego się sam nauczę? :-)

IMO algorytmy - kilka sortowanek, sito Erastotenesa, prostsze operacje na grafach (DFS, BFS i pewnie Dijkstra). No i dobrze znać jakiś język programowania możliwie najlepiej, bo wtedy nie robisz przynajmniej błędów językowych...

0

A po co ci matura z informatyki jeśli moge zapytać ? Bo jeśli chcesz iść na studia to lej infe i ucz się matmy i fizyki. Nie widziałem uczelni, kótra rekrutując na informatyke patrzała na ocene jaką z niej miałeś na maturze. Tak naprawde to na żadnym kierunku nie widziałem, żeby ktokolwiek patrzył na mature z informatyki.

0

Matura z informatyki to najbardziej masakryczna ze wszystkich matur. Nie zdawaj, bo nie warto. Nieliczne uczelnie pozwalaja na zastapienie matematyki informatyka przy rekrutacji, gdybys z tego drugiego przedmiotu zdobyl wiecej punktow, a cos takiego zdarza sie nieczesto i jest bardzo malo prawdopodobne. Zamiast pchac sie w te mature, ucz sie matmy. To matma i jezyk obcy otworzy Ci wrota uczelni. Informatyka zajmuj sie hobbystycznie :)

0

Nie widziałem uczelni, kótra rekrutując na informatyke patrzała na ocene jaką z niej miałeś na maturze.

Bo wszystko co masz w programie i tak nauczysz się na studiach, albo w ogóle nie będzie potrzebne (M$ Office).
Za to matura z Matmy gwarantuje rekrurującym, że nie jesteś w tej dziedzinie analfabetą. Na początku jest głównie mata: analiza, logika, algebra... ja na pierwszym semestrze miałem jedynie kurs pascala no i maszynę RAM - to było wszystko co na kompach robiliśmy.

0

Witam :)
Przeglądam forum i widzę że wszyscy szczerze odradzają zdawanie informatyki jako przedmiotu dodatkowego podczas matury. A mnie w sumie tylko taka opcja interesuje :-| ... Oczywiście mam zamiar zdawać maturke z matmy poziom rozszerzony ale jako drugi przedmiot chcałbym wybrać informatykę. A powód jest taki że z fizyki jestem noga i tak już raczej pozostanie ;) Wiec sie pytam grzecznie, czy matura z informatyki to naprawde bezsens i samobójstwo? :P
Ja to widze tak że jeśli zdam to teraz na maturze to bede miał łatwiej na pierwszym roku, który teraz, kiedy nie mamy już testów wstępnych na studia, właśnie będzie służył jako urządzenie do przesiewu :-)
Po drugie zdawanie fizyki chyba mija sie z celem bo (z tego co słyszałęm) informatyka na Uniwerku jest nieskażona tym paskudztwem - co innego polibuda :)
Tak więc ja widze to tak, chciałbym teraz wysłuchać waszego zdania/zdań ;P
z góry dzięki za odpowiedź ;-)
<font size="2">Ps. Przeprasam za odswieżanie tematu, mam nadzieje że nikomu sie krzywda przez to nie stanie</span>

0

Sprawdź, czy studia na które masz zamiar się wybrać podczas rekrutacji biorą pod uwagę wynik z informatyki. W tym roku w warszawie niewiele uczelni brało to pod uwagę, jeśli w ogóle jakaś. Wiem, że na UW można było wskazać 2 dowolne przedmioty, wg których miały być liczone punkty (+ matematyka). Ja pisałem po prostu, aby napisać - nigdzie nie potrzebowałem, ale też nic się do niej nie przygotowywałem. Jakbym miał stracić czas, który mógłbym poświęcić np. fizyce - nie pisałbym informatyki.

0
kamel_outsider napisał(a)

Ja to widze tak że jeśli zdam to teraz na maturze to bede miał łatwiej na pierwszym roku

Czemu tak myślisz? przecież wykładowcy nie wiedzą jakie miałeś wyniki :)
I tak jak mówią inni zdawanie informatyki to bezsens (jak na razie - może za kilka lat się coś zmieni ). W tym roku zdawałem maturę z matmy i informatyki rozszerzonej i szczerze mówiąc nigdzie nie patrzyli na informatykę poza AGH ( to znaczy nie do końca bo wybierali jeden z czterech przedmiotów ( matma, informatyka, fizyka, chemia ) z których poszło ci lepiej. Szansę że informatykę napiszesz lepiej od matmy .. są niewielkie :)
Natomiast na politechnikę brali pod uwagę tylko matematykę i nic więcej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1