[film] kruk - co sądzicie

0

cześć

jak w temacie - co sądzicie o filmie kruk i dodatkowe pytanie jeśli ktoś obejrzał wszystko - czy seria kruków ma jakiś związek z kruk - droga do nieba ??(stairway to heaven)

gdzieś przeczytałem , że to film na podstawie filmu ale nie wiem czy traktować go jako integralną część serii czy jako niegodny dodatek. i czy ktoś może to usystematyzować ?? chodzi mi o dokłądne dane

-The Crow (1994)
-The crow : City of angels(****)
-The Crow : ()
-The Crow : ()

0

odpowiedzi masz tu:
http://www.imdb.com/title/tt0109506/
http://www.imdb.com/title/tt0115986/
http://www.imdb.com/title/tt0132910/
http://www.imdb.com/title/tt0353324/

a co do ocen na imdb: nimi się nie przejmuj, znaczy są mniej więcej dobre, ale przenudny godfather jest na pierwszym miejscu, a kompletnie durny i kiczowaty oldboy jest w top 100

0

ale przenudny godfather jest na pierwszym miejscu, a kompletnie durny i kiczowaty oldboy jest w top 100

Fakt- oceny tam są niezwykłe. Oskarowe produkcje konkurują czasem o pierwsze miejsca z głupkowatymi komediami amerykańskimi. Nie warto się nimi przejmować.

A Kruk? Moim zdaniem można oglądać jak się ma za dużo czasu- jak jest ładna pogoda to jepiej na spacer wyjść. Ale kto wie? Może wbije w pierwszą setkę w IMDb, jets tam przecież Batman Begins [lol]

0

ech, o gustach się nie dyskutuje, ja bym da titanica, oldboya, gofathera do bottom 10, ale co tam... a co do filmów z serji kruk: jedyie pierwsy był jako tako ok, lepiej przeczytać komiks. podobnie z v for vendetta i caą masą filmów pokomiksowych. Na szczęście sin city nie straciło na przeniesienu na ekran, waściwie jest 1:1 z sin-city, ale reszta to w większości porażka (no może batman begins da się przeżyć, a pierwszy superman z reevesem nie by taki zły). ogólnie zawsze leiej jest przeczytać książke cz komiks na podstawie którego jest zrobiony film niż obejrzeć film, bo w większości film to pomyja z twórczości oryginalnej.

ps. jeszcze 2 tytuły z wikipedii na szybko:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Crow:_Stairway_to_Heaven
http://en.wikipedia.org/wiki/Wings_of_the_Crow

0

Widziałe wszystkie części Kruka. Tak jak pierwsza mnie urzekła, tak pozostałe... cóż. To samo było z matriksem. Pierwsza część wnosiła coś nowego, niesamowita fabuła, pozostałe - szrot. Z dramatycznego punktu widzenia tylko pierwszy Kruk wzbudził we mnie emocje. Jeżeli rozpatrzyć go w kategoriach dramatu, to była to niesamowita ekranizacja. Emocje po prostu emanowały z tego filmu. Póxniej to już tylko próba nasladowania tej ekspresji, niestety z marnym skutkiem.

0

zgodzę się że"szrot" co do 4 na pewno. dwójki dopiero szukam więc nie ocenię jedytnka była bbardzo dobra a co do 3 wg mnie może nawet lepsza niż jedynka.

w jedynce założono , że jeśli weźmie się znany i lubiany motyw z dobrego komixu + dobra obsada aktorska(b.lee to nie byle co) to będzie hit. i dla wielu był , dla mnie w sumie też ale w porównaniu z 3... w 3 miał lepszy makijaż :P w jedynce wygląda prawie jak maska kabuki Jordisona a w trójce to już jest coś bardziej w kolorze skóry plus szramy (plus dopiero makeup)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1