Jak dziala gg

0

Na jakiej zasadzie dziala gg? wiadomosc jest wysylana p2p za pomoca ip czy moze uzywane sa bazy danych?

0

Wiadomości są przesyłane do serwera, który przekazuje wiadomość dalej, bądź ją magazynuje celem późniejszego dostarczenia (jeśli klient jest niedostępny).

0

co to jest!?

0

Opis protokołu gg :| Tj. jak go używać programowo bardziej..

0

opis protokołu. robi dokadnie to co chciaeś wiedziec, znaczy opisuje jeak działa gg

0

hmm ale mi tylko chodzi czy dziala jak p2p czyli przez ip sie laczy do danej osoby, czy pobiera dane z bazy danych? bo z tej stronki to nie moge nic wywnioskowac :)

0

Ani jedno, ani drugie. Jak już wspomniałem w pierwszym poście klient łączy się z serwerem, który pośredniczy w rozmowach. Baza danych jest używana jedynie w jednym przypadku - odbiorca nie jest podłączony do serwera. Tylko przesyłanie plików odbywa się przez połączenie p2p.

Poleganie wyłącznie na połączeniach bezpośrednich mija się z celem w przypadku, gdy obie osoby, które chcą porozmawiać, znajdują się za NAT-em. Między takimi osobami połączenie p2p nie ma możliwości istnieć. // bez użycia przekierowania portów.

0

Podejrzewam, ze gg tez, choc pewnosci nie mam.. ale wiekszosc komunikatorow uzywa p2p jesli tylko obaj uzytkownicy sobie wlacza polaczenia bezposrednie oraz jest taka techniczna mozliwosc zestawienia polaczenia p2p.

0

nie wiem jak teraz ale np rozmowy głosowe i przesyłanie plików były do conajmniej gg 6.0 tylko możliwe przy połączeniu p2p

  • http:*gadu-gadu.pl/peer2peer.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1