Wpadki przy pracy :P

0

Chciałem zaproponować nowy temat gdzie będzie można podzielić się swoimi mniej lub bardziej zabawnymi historiami, które zdarzyły się Wam podczas programowania.

Kiedyś przydarzyła mi się sytuacja gdy podczas pisania aplikacji w Builderze załadowałem piękny, własnoręcznie stworzony plan budynku do aplikacji. Załadowałem go do komponentu TImage, który był widoczny na głównej formie programu i zabrałem się za pisanie kodu. Po wielu godzinach wpisywania kilkuset linijek kodu spostrzegłem coś bardzo niepokojącego... Otóż po odpaleniu moja aplikacja zajmowała w zasobach ponad 40 MB pamięci RAM 8-O Natychmiast zabrałem się za nerwowe przeglądanie kodu w poszukiwaniu przyczyny tak wielkiego łakomstwa mojego dzieła. Przebudowałem większość programu, zoptymalizowałem wszystko co tylko się dało. Po ponad godzinnych gorączkowych poprawkach załamany stwierdziłem, że nie umiem programować i nadaje się chyba tylko do pisania łat na Windowsa ;( Z ciekawości otworzyłem jeszcze katalog z projektem i nie mogłem wprost uwierzyć, że przyczyna była tak prozaiczna. ;P Plan budynku dostosowywał swój rozmiar do wielkości otwartego okna i wszystko wydawało się być poprawne. Otóż okazało się, że moj plan budynku miał wielkość ponad 600kb i rozmiar 3000 na 2250 pixeli i jego przeskalowanie zżerało ponad 35 MB pamięci... :)

0

http://4programmers.net/Forum/227236 ? jak tak bardzo chcesz to chyba można odświeżyć (to chyba lepsze niż zakładanie drugiego takiego topicu a po coś w końcu jest możliwość odpowiadania w starych wątkach ...)

//blokuję - jeden wątek wystarczy - M

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1