Pliki PNG i licencja do nich

Odpowiedz Nowy wątek
2005-07-04 21:36
0

Witam :)

  1. Mam taki problem czy w swowim programie moge uzywac plikow graficznych (PNG), ktore sciagniete zostaly ze strony a na stronie nie ma zadej wzmianki o licencjach (z tego co pamietam bo szukalem a strona juz nie istnieje) oraz w archiwach nie bylo zandego pliku readme.* etc.

  2. A jak jest z glyphami np. z Mozilla FireFox skiny mozna z nich wyciagac pliki i dodac do swojej aplikacji?

Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam ;)


30.03.2011 :) na świat przyszły Ala i Natalka :*

Pozostało 580 znaków

2005-07-04 23:24
0

Kazde dzielo jest chronione prawnie, niezaleznie czy ma to wyszczegolnione licencja, czy tez nie. Tak samo jak kazdy jest niewinny, poki mu sie winy nie udowodni, tak samo do momentu, gdy nie zrzekniesz sie praw do dziela (lub tez nie zajda inne, szczegolne okolicznosci), jest ono Twoja wlasnoscia.

... i teraz duza klamra + IMHO :)

Pozostało 580 znaków

2005-07-05 13:06
0

Generalnie każdy obrazek jest przez kogoś narysowany/stworzony/sfotografowany. I każdy autor ma do takiego obrazku prawo. Ale może się tego prawa zrzec i pozwolić wszystkim lub konkretnie Tobie z takiego obrazka skorzystać - najlepiej więc spytać autora, czy możesz jego dzieło wykorzystać do takiego a takiego celu. Jak się zgodzi, to w "O Programie" czy czymś w tym stylu walisz podziękowanie dla niego za narysowanie i udostępnienie grafiki. Przy glyphach sprawa wygląda identycznie.


Grunt to uziemienie...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0