[Pytanie o studia] PISZCIE WAŻNE!!!

0

Witam

Jako że rok szkolny 2004/2005 dobiega już ku końcowi, a co za tym idze jesteśmy coraz bliżej "tego dnia" - dnia matury postanowiłem napisać tego posta.

O co w nim chodzi??

A o to że pewnie jak wiele innych przyszłych <ort>abslowentów </ort>szkół średnich chciałbym wiedzieć <ort>conieco </ort>o uczelniach w Polsce. A któż nie wie o nich lepiej jak studenci;). I właśnie w <ort>zwiąsku </ort>z tym <ort>chciałbywm </ort>was poprosić was - STUDENTÓW abyście wypowiedzieli sie na temat tych własnie uczelni.

Jednak chciałbym was <ort>poprośić </ort>o to abyście ograniczyli się wyłącznie do kierunku INFORMATYKA (" to aby nie zaśmiecać forum") i abyście odpowiadali zgodnie ze schematem:

1: nazwa uczelni
2: kierunek to wiadomo ale tutajwpiszcie ort!(np Inzynieria oprogramowania);
3: plusy szkoły(sprzęt, poziom nauczania itp.);
4: minusy szkoły(jw.);
5: forma <ort>stódniów </ort>(dzienne, zaoczne);
6: i najlepsze CENA/semestr
7: tutaj mozecie dac ogolna ocene uczelni powiedzmy w skali na 10;

PS: Ja osobiscie chciałbym wybrać sie do krakowa, na kierunek oczywiscie informatyka o specjalizacji Inzynieria oprogramowania (zaocznie) i chciałbym was jeszcze zapytać jakie uczelnie mi polecacie, gdzie znajde taką <ort>specializacie </ort>lub cos podobnego??

Z góry dziekuje wszystkim za rady/wskazówki

Pozdrawiam

/*
Może na maturze tylko 2pt stracisz, ale u nas można zarobić bana lub wątek może wylądować w koszu ze względu na:

  1. Dużą liczbę błędów ortograficznych.
  2. Nie przestrzeganie regulaminu (zły temat)
  • mD
    */
0

Nie masz sie co spieszyc, po twoim poscie widac, ze nie zdasz polskiego. [diabel] [rotfl]

0
Faszczu napisał(a)

Nie masz sie co spieszyc, po twoim poscie widac, ze nie zdasz polskiego. [diabel] [rotfl]

Jaki punchline :D.

Odradzam ekonomie i humanistyczny drugi sort w stylu politologia i socjologia na U. Gdanskim bo to wydzialy gier i zabaw, chyba ze ktos sie wlasnie na to nastawia. // wiem ze to non-informatyczne ale nie doczytalem do tego momentu :P

0
Faszczu napisał(a)

Nie masz sie co spieszyc, po twoim poscie widac, ze nie zdasz polskiego. [diabel] [rotfl]

za ortografie straci moze max 2 pkt z wypracowania :]

poza tym moze byc dysortografem :]

0

1: Politechnika Białostocka
2: Do wyboru Inżynieria oprogramowania, Inżynieria komputerowa i jeszcze jakieś coś nowego teraz utworzyli co to jakieś z ekonomią związane, jakby nie mogli zostawić tego uniwerkowi...
3,4: Poziom zależny od wykładowców i ćwiczeniowców. Jak trafisz. Ale jest wielu ciekawych ludzi. Ciekawych zarówno pod względem zachowania (dr S. Radev - chyba największy oryginał :) ) jak i nauczania. Generalnie ja mam szczęście trafiać do ludzi, którym nie można zarzucić niskiego poziomu (wyjątek dr A. Święcicka... chyba tylko tatusiowi prorektorowi zawdzięcza pracę i tytuł pewnie też... wolałbym, by portierki prowadziły zajęcia :(). Trzymają go na dosyć wysokim, chociaż czasem aby to uzuskać muszą nas pomęczyć :(

Sprzęt: komputery począwszy od 386sx do Pentium4 (z tego co dla studentów dostępne, bo co tam mają wykładowcy to nie wiadomo). Na architekturze komputerów jest zabawa. Z 2h zajęć 1h spędzasz szukając czy nie działa procesor (Z80, motorolki itp.), pamięć czy inne podzespoły (ew. "kabelki"). Politechnika z tego co mi wiadomo posiada CAŁE DWA rzutniki ogólnie dostępne :P No... przesadzam. To był stan na zeszły rok. W tym roku widziałem jakiś nowy, a jeden z wykładowców już w tamtym roku mówił o planowanym zakupie większej ilości, więc może jednak zakupili :P
5: dzienne, o zaocznych wiele napisać nie mogę. Wykładowcy w większości ci sami. Sprzęt ten sam tylko podejście inne... więc i poziom odpowiednio inny :P
6: Na dziennych: od stu do trzystu na plus możesz wyjść co miesiąc + to co zarobisz pisząc programy dla tych studentów, którzy chcą tylko przebrnąć przez studnia ew. dla tych z ul. Ciepłej ;)
7: Nie ważne jaka uczelnia. Studia to nie podstawówka. Tutaj uczysz się sam. Wykładowcy co najwyżej naprowadzą cię.

I taki mały szczegół... Na niektórych przedmiotach trzeba pisać sprawozdania. Za ortografię można sporo stracić :P

0

Dzięki za troskę ale co do matury z polskiego to mam Bardzo :P dobre znajomości w przeciwieństwie do niektórych ;P :] , a <ort>poza tym</ort> to mam dysortografie

WIEC PROSZE ODPOWIADAJCIE NA TEMAT

Dzieki Dryobates za wyczerpującą odpowiedź

//znajomosci nie pomoga na glupote - lofix

0

Nie ważne jaka uczelnia - i tak wszystko zależy od prowadzącego - wystarczy jego zmiana, a przedmiot może się dramatralnie zmienić w łatwiejszy / trudniejszy.

0

Jako że rok szkolny 2004/2005 dobiega już ku końcowi

Za ortografie straci moze max 2 pkt z wypracowania

Ortografia ortografią, ale za składnię też można punkty obciąć. Poza tym są pewne zasady, które na tym forum panują odnośnie ortów - masz dysortografię, Twoja sprawa - ale siedzisz przed kompem, więc bądź tak łaskaw i pisz sobie w Wordzie, niech Ci błędy poprawi, a potem wklejaj. Na maturze też nikt Ci nie będzie błędów olewał - jedynie masz prawo pisać na komputerze.
Jak zacząłem ten post czytać, to mi się przypomniał taki dowcip:

Córka (w klasie maturalnej) mówi do mamy:
-Mamo, jezdem w ciąży...
-Córeczko, dwa miesiące do matury, a Ty nie umiesz po polsku mówić?!

0
  1. Polit. Wroclawska
  2. wydz. IZ, informa, podstawowe problemy informatyki (jest jeszcez informatyka normalna, marketing. A na wydziale elektr. jest informa i elektronika i te wszystkie automatyki, sam nie wiem)
    3, 4. Hmm, sprzet tak samo jak u Dryo, od PII100Mhz do P4 2.4Mhz 60Gb
    Projektory sa, raczej duzo bo na 3 - 4 zjeciach mamy z projektorem, a seminarium to zawsze byl projektor i laptop uczelniany. Warty pochwalenia sie jest nowy budynek IZ, jak i Matmy, naprawde jak w USA. Minysy, no sa budynki rodem z lat 60 rowniez.
    Wykladowcy: roznie, jak wszedzie. Choc ostatnio poszli do przodu bo duzo dobrych matematykow i informatykow z innych uczelni ponoc posciagali (ostatni to mam namysli jakies 8-4 lata). Matma teraz tu wysoka rosnie, z tego co wykladowcy tak na luzie opowiadaja.
    Warte pochwaleni jest ze tworzone sa tutaj teraz i w modzie kierunki czysto doktoranckie juz od 1 daja taka specjalizacje roku (PPI na IZ), atmosfera jest naprawde lekka, z wykladowcami d dobrych stosunkach, no i wyjazdy na 'seminaria' ;) lacznie z wykladowcami. A wiadomo po co sie jedzie ;p.
    Ciekawe w-f sa i humany. Minusem jednak skurwys...stwo niektorych wykladowcow. Za to Panie w dziekanacie sa cudowne (na IZ).
    ..alem sie rozpisal;/
    Niewatpliwy PLUS: warto robic drugi kierunek zarzadzanie, bo d**y sa niezle, na chemicznym sa piegowate, jeszcez architektura zostaje, tez fajne sa.
  3. dzienne, zaoczne pewnie Ci sami wykladowcy wiec coz wiecej
  4. od 190zł do 400zł. 190 od sredniej 4.1, choc teraz sie zmieni cos, jeszcez nie wiem co.
  5. 10 !!
0

(dr S. Radev - chyba największy oryginał )

ooooo tak, facet jest obledny - puchar temu co nie zda u niego egzaminu :D. Wystarczy jego stronke zobaczyc...

a ogolnie o PB to moge stwierdzic ze ja akurat trafialem na niezlych fachowcow, moze nie kazdy wiedzial jak to przekazac dla studentow, ale wiedzieli chociaz o czym mowia...

0

Chcesz wiedzieć, to masz, poczytaj:

  1. Politechnika Opolska - Wydział Informatyki i Automatyki

  2. Specjalności kierunku informatyka: sieci i bazy danych, komputerowe wspomaganie projektowania, informatyka w zarządzaniu, informatyka w elektroenergetyce; inne kierunki ciekawe to automatyka i robotyka oraz np.: elektrotechnika.

  3. Plusy: sprzęt (na ogół P3 - P4), klaster Intela, bogate oprogramowanie we współpracy z Microsoftem (MS Academic Aliance), dobrze dobrane przedmioty, wiele języków programowania (C/C++/C# (DOS, Windows, Linux), ASMx86, Java, PHP, CGI, Python lub Perl (zależnie od specjalności) ), dobrze przygotowana, pomocna kadra (są wyjątki potwierdzające tą ort!), dużo wykładów prowadzonych w stylu laptop - rzutnik, bardzo dużo godzin na pracowniach, internet dostępny na korytarzach i sieć lokalna - radiowa ogólnodostępna, nauczanie administracji Windows 2k/XP, Unix (Linux), dużo odnowionych w nowo wyposażonych sal ćwiczeniowych i wykładowych, akademiki z internetem, w niezłym standardzie, zaraz obok budynku głównego, dużo automatów z kawą i czekoladą (od 1,- do 1,80,- zaleznie od lokacji).

  4. Minusy: baaardzo niemiłe panie w dziekanacie, najstarsza część kadry, egzaminy i kolokwia prof. PO dr hab. W. Stanisławskiego (bardzo dobry fachowiec, ale ocenia niesamowicie pobieżnie oblewając średnio 50% kierunku), na początkowych semestrach dużo sprawozdzań (można zwykle robić na komputerze), słaby kontakt dziekanatu ze studentami, za brak punktów ETCS (odpowiednio za każdy przedmiot przydzielonych) pod koniec semestru 75,-/pkt, niskie stypendia (300,- za 5.0).

  5. Studia dzienne, zaoczne, liczne kursy - zalety i wady te same - zajęcia zaocznych przez całe weekendy, podobno niesamowite obciążenie godzinowe.

  6. Ceny chyba są na stronie (www.po.opole.pl - Politechnika, www.weia.po.opole.pl - Wydział)

  7. Ocena ogólna: dam może i nawet 9.

0

w najnowszym 'przekroju' jest ciekawy dodatek - plyta CD z baza wyzszych uczelni, a jak ktos nie zdazyl kupic, to moge przeslac na @ ( 5MB zajmuje, coz za marnotrastwo miejsca ;) )

// Nom, mogli dorzucić jakieś pirackie mp3 - [diabel] - Q

0

kubARek ja bym prosił jeśli można [email protected]

Z góry dzięki

0

A ja mam takie pytanie-jeśli można..

Otóż jestem z Krakowa i szukałem w internecie uczelni gdzie byłaby informatyka o specjalizacji Inżynieria Oprogramowania ale znalazłem ten kierunek tylko na AGH. Czy jest jeszcze na jakichś uczelniach w Krakowie taka specjalność (nie chodzi mi o studia podyplomowe, tylko o magisterskie) ?

Z góry dziękuje

Aha jeszcze jedno - co myślicie o Wyższej szkole zarządzania i Bakowości - chodzi mi o kierunek informatyka warto??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1