AverMedia Remote

0

Posiada ktoś jakąś wiedzę, lub namiar do takowej wiedzy, która by umżliwiła przejęcie kontroli nad odbiorem danych z pilota? Wyczytałem, że można na 2 sposoby.

  1. Podpiąć się pod dll'ke, tudzież napisac własny driver
  2. Mieć uruchomiony QuickTV, program ten (ponoć) wysyła komunikat jaiś tam do okna z programem do oglądania TV, wParam lub lParam to kod przycisku. Wystarczyloby zrobić fake okienko i łapać kody.

2gi sposób obadam jak tylko będę miał chwilkę przy kompilatorku to zobaczę czy QuickTV wysyła te komunikaty, w między czasie pytam się Was doświadczonych życiem ludzi.

0

zdaje się, zę kiedyś czytałem o czymś takim jak Girder, który właśnie się tym zajmuje i pozwala przekierować sterowania na dowolne aplikacje

0

Tak, Girder istnieje, jednak posiada obsługę pilotów tylko z AverPhone/AverPhone98 (czy coś takiego). Nie działa on z pilotem od mojej Karty TV (AVerTV GO 007).


Rozpracowałem sprawę z tymi komunikatami, okazało się to prawdą. QuickTV wysyła komunikat WM_USER + 151 do okienka, którego className to 'AVerTVApp', a window name (nie wiem czy koniecznie) to 'AVerTV Control Panel'. Kod przycisku jest w wParam, niektóre przyciski (jak np. channel up/down) mają ten sam kod, jednak różnią się lParam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0