jezyki na OI

0

Czy jest szansa że na najbliższej olimpiadzie informatyczne bedzie dopuszczone więcej językow programowanie (ostatnio były C/C++ i Pascal) np. ja to bym chciał w Javie :( Tak sie w jave wciągnąłem że nie chce mi sie "tracić czasu" na uczenie C++.... no bo Pascal moim skormnym zdaniem to juz <ort>w ogóle</ort>... szkoda oczu.

Na jakiej zasadzie oni dobierają te języki na OI??

0

Ostatnio byla java przeciez:

Jak już wcześniej sygnalizowaliśmy, podczas zawodów internetowych towarzyszących CEOI 2004, będzie można korzystać jedynie z języka Java (używany przez nas kompilator to Sun JDK v. 1.4.2_04)

Pierwszy news na http://www.oi.edu.pl

0

ale to jest jakas otwarta internetowa, a ja myślę to jesz corocznej dla Licealistów

0

ja bym proponował zgłosić swoją propozycje u organizatorów w/w olimpiady, a nie tutaj, gdzie ludzie z tego forum nijak mają sie do przebiegu tej imprezy :P (conajwyżej moga uczestniczyć...)

0

na olimpiadach robi sie w srodowistach najbardziej popularnych....nikt specjalnie dla jednej osoby nie bedzie zmienial zasad, regulaminu, zadan....
takie jest zycie....nic nie poradzisz.....

ps. swoja droga trzeba byc elastycznym....znac z 2 jezyki programowania :)

//do postu nizej...nie jest malo popularna...no ale....sam nie wiem jakby to powiedziec....np. w szkolach ucza glownie pascala i cpp, tym sie kieruja pewnie organizatorzy :)

0

na olimpiadach robi sie w srodowistach najbardziej popularnych....

a Java to niby malo popularna?

0

łojoj znam znacznie więcej niż dwa języki ale akurat ani pascala ani cpp nie zgłębiłem :P sorki.... [niewinnosc]

0

To trzeba znać języki programowania, żeby uczestniczyć w OI??

Otóż NIE!! Szczerze mówiąc język programowania nie ma tu nic do rzeczy, a składni C++ lub Pascala, która wystarczy do poprawnej implementacji algorytmów na OI, można się nauczyć w maksymalnie 30 minut [diabel] .

Jeżeli chodzi o C++ to prawie wszystkiego o języku dowiedzieć się czytając książkę "Thinking in C++" Bruce'a Eckel'a i to całkowicie wystarcza.

A najbardziej popularnym językiem wśród początkujących jak i zaawansowanych jest C++ i raczej przez długi czas się to jeszcze nie zmieni. Częściowo jest to za zasługą super prostej składni i STL'a

Piszesz, że znasz Javę. Z tego co kojarzę (bawiłem się w JS) ma ona składnię prawie identyczną jak C++. Więc czego Ty chcesz się uczyć?? Najlepiej już teraz zacznij uczyć się algorytmiki (polecam "Wprowadzenie do algorytmów").

W tym roku po raz pierwszy (i niestety ostatni) brałem udział w OI i muszę przyznać, że całkiem fajnie było w drugim etapie (kasa na rozrywki - darmowy wypad do kina :) ).

A teraz jestem studentem UWr i pozostaje ACM [diabel]

0

Ja rzuciłem Javę bo nie podobało mi się myślenie obiektowe. Jedyne co mi się nasuwa ma myśl to - przesada.

0

Nie podobało Ci się myślenie obiektowe ?! Czyli jeszcze długa droga przed tobą :]

Everything is an object [diabel]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1