Pobieranie IP - czy to jest legalne?

0

Jak wiadomo 4programmers pobiera adresy IP wszystkich użytkowników. I mam pytanie czy to jest do końca w porzadku czy to jest legalnie? Wiem, wiem, że moderatorzy potrzebują tego, zeby pozbywac się idiotów, ale przecież mogą to wykorzystac aby zrobić jakiś głupi żart - oxczywiście nie wydaje mi sie to, ale np pod wpływem alkoholu :-D . No ale ogółem czy tak można pobrac IP?

0

Kazdy powazny serwer zapisuje IP, date, URI i takie tam. Poza tym jaki niby zart masz na mysli?

0

No np. trojany jesli kots nie ma antywirusa to odruchowo sobie infekuje komputer nowym plikiem.

0

http://4programmers.net/regulamin.php

Czytaj sekcje "Polityka prywatnosci". Kazdy powazny serwer HTTP tworzy logi dostepu do serwera oraz logi bledow. Portale, wortale i inne mniejsze serwisy.

// A ja ze swej strony mogę dodać, że żaden z adminów/moderatorów nie wykorzystuje IP uzytkowników do robienia głupich kawałów. [mf]

0

primo po pierwsze:
Mozliwosc sprawdzenia IP jest legalna, bo jak server ma odpowiedziec na prospe o strone, ktora wyslala przegladarka?? Musi wiedziec komu wyslac. Jezeli korzystasz z przegladarki, to znaczy, ze zgadzasz sie na to, aby server mogl wykorzystac w jakis sposob twoje IP.
Sekundo po drugie:
wiesz, ze jak wchodzisz np na google.pl to dzieki usludze DNS nazwa ta zostaje zamieniona na 216.239.39.99??

Trojant powiadzasz?? Trojan to aplikacja typu Client/server. Zeby z niego korzystac to po jednej stronie musi byc server, a po drugiej klient.

0

Po pierwsze, to wystarczy sie zastanowic na czym polega proces "pobierania" IP, zeby nie miec zadnych watpliwosci czy jest to legalne.

Po drugie, w regulaminie jest o tym wzmianka, zas korzystanie z serwisu oznacza bezwarunkowa akceptacje regulaminu, wiec temat uwazam za zamkniety ;].

0

Mówicie każdy poważny serwer? Ja powiem inaczej... Chyba każdy absolutnie...No, przynajmniej olbrzymia większość serwerów, które chodzą pod Apache'm. Bo niezależnie od tego co jakieś skrypty PHP czy inne zapisują osobno, to na serwerze tworzony jest log w którym jest każde zapytanie z treścią zapytania, adresem IP użytkownika i paroma innymi bajerami. wystarczy przejrzeć pliczek access.log na jakimkolwiek serwerze.

0

Ujmę to jeszcze inaczej... Łącze klient serwer, to łącze dwukierunkowe. Serwer dostaje ip komputera, który sie a nim łaczy, a klient oczywiście z góry zna ip serwera, do którego łaczyć sie zamierza. Serwer jest zawsze czyjąs własnością, a właściciel z nim może robic co chce. Nie mozna w ogóle zabronic nikomu zapisywania statystyk połączenia, a w szczególnosci pakietów, które zostaja do serwera wysłane, a jeszcze dokładniej numerów ip, z których te łącza pochodza. To czy właściciel klienta zapisuje z kim się łaczy to jego prywatna sprawa, ale właściciel serwera powinien to robić chocby ze względów własnego bezpieczeństwa. I tu sprawa proxy... Czemu open proxy są dyskryminowane w sieci ? Bo mogą słuzyć działaniom nielegalnym lub choćby nieetycznym. Zresztą i one też maja zazwyczaj włączone logowanie, bo jesli poprzez łacze z nimi ktoś doprowadziłby do reakcji prawnych, to cała odpowiedziałność spadłaby na właściciela takiego serwera.

// Zakonczyłbym już ten temat, bo nie jest zbyt sensowny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1