Programik do powiększania obrazków

0

Czy jest jakiś fajny program do powiekszania obrazków , chodzi mi o to by nie traciły one na tym zbytnio na jakości . Tylko prosze o nie udzielanie odpowiedzi typu www.google.pl bo nawet nie wiem jak szukac .Prosze o wszelką pomoc za która z góry dziekuje .

0

Jakość zawsze stracą, bo nie da się przecież zwiększyć rozdzielczości obrazka bez strat... ja używam Corel Photo Paint... program sam próbuje "oszukac" nas wprowadzajac jakieś tam rozmywanie.. IMHO całkiem nieźle mu to wychodzi przy zwiększeniu obrazka.

0

Ja uzywam paint shop pro

sam mozesz nawet takowy napisac, po powiekszeniu dajesz blura, niestety nie da sie powiekszyc obraz polepszajac jego jakosc (jak to jest na filmach :) )

0

niestety nie da sie powiekszyc obraz polepszajac jego jakosc (jak to jest na filmach :) )

O dziwo - da się!

  1. Otwóż dowolny plik graficzny, powiększ go np do 500%.
  2. Czy potrafisz wyobrazić sobie co powinno być zamiast tych wielkich kwadratów? Gdzie powinny być odpowiednie krzywe i kolory ? Oczywiście potrafisz.

Czyli da się. Ciekaw jestem kiedy maszyny to będą potrafiły.

// We flashu jest opcja konwersji bitmapy do obrazu wektorowego, swoją drogą trwa to strasznie długo, ale i efekty są dość interesujące.

0

Owszem, ale nawet jeśli przerobisz taką bitmapę na wektorowy obraz i chcesz dowiedzieć się jak wygląda np logo namalowane na reklamówce jakiejś tam pani hen daleko na zdjęciu, które bez powiększenia wygląda jak jakiś mały kwadracik, to program Ci tego nie pokaże. Swoją drogą, troszke wkurza mnie to na filmach, to jest po prostu sprzeczne z logiką :d

0

[...]
2. Czy potrafisz wyobrazić sobie co powinno być zamiast tych wielkich kwadratów? Gdzie powinny być odpowiednie krzywe i kolory ? Oczywiście potrafisz.
[...]

masz racje, ale jak wspomniales nie jest to osiagalne dzis, nie powiedzialem ze nigdy tak nie bedzie :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1