stara wersja delphi

0

Od 3 dni szukam w necie Delphi 5 Standard (z tego co wiem jest to odpowiednik Personal). Bardzo go potrzebuje a w żaden sposób nie wiem jak go zdobyć.
Wiem że byl na plytce PC Word Kom. ale gdy wsylam do nich maile to nie otrzymuje żadnych odpowiedzi.
Wiecie może skąd go sciągąć , lub jak zdobyć/kupić tą płytke z PCWK ?

Bardzo mi na tym zalezy. ;-(

0

Od 3 dni szukam w necie Delphi 5 Standard (z tego co wiem jest to odpowiednik Personal). Bardzo go potrzebuje a w żaden sposób nie wiem jak go zdobyć.
Wiem że byl na plytce PC Word Kom. ale gdy wsylam do nich maile to nie otrzymuje żadnych odpowiedzi.
Wiecie może skąd go sciągąć , lub jak zdobyć/kupić tą płytke z PCWK ?

Bardzo mi na tym zalezy. ;-(

A nie lepiej ściągnąć za darmo D7: Personal (niż kupować arch. pcwk) ? :|
http://www.borland.pl/cgi-bin/dcenter.exe/wywolanie?produkt=del7per

0

może nie ma stałego łącza kolo , i dlatego woli kupić .

0

Problem w tym, że wersja D7PE jest do użytku niekomercyjnego, a D5ST miało wszystko to, co ówczesne 5PE i dodatkowo icencję komercyjną. Teraz D7Pro (następna wersja po PE) ma jakieś bazodanowe śmieci, CLX, kreatory itp., itd, z czego spora część się większości programistów nigdy nie przyda, a muszą za to płacić. Na szczęście jest wyjście z systuacji - dokupienie samej licencji do D7PE (jedyne 1000$ :| ) lub (chyba jedyne wyjście dla kogoś, kto nie dysponuje wysokimi funduszami) zakup jakiejś starej wersji Delphi z licencją - np. kiedyś widziałem na Allegro D2Pro, ktoś sprzedawał razem z prawami do pisania komercyjnych programów - wtedy wystarczy kupić znacznie mniej kosztujący update do, chociażby, D7, a licencja nadal ważna.....

0

O ile pamiętam to wersje Personal są dopiero od D6 i Standard było odpowiednikiem Personal w wersjach D5 i starszych.
Wspomniane D5 mam gdzieś na płytce i prawdopodobnie mam też jeszcze gdzieś odpowiedniego PCWK, który jest niezbędny wg. licencji do tego by D5 było legalne, ale... z tego co pamiętam z licencji to i tak nie jest komercyjna licencja :(
Faktem natomiast jest to, że im starsza wersja Delphi w podstawowej wersji (czy to Standard czy Personal) to jest bardziej rozbudowana (na D2Std. spokojnie jeszcze mogłem się bawić w bazy danych. Na D6 to mogę tylko marzyć).
Proponuję dać ogłoszenie na jakiejś giełdzie lub innym takim miejscu (chociaż to z oczywistych względów jest także odpowiednie).
Co do mojej wersji D5, to może i bym sprzedał, ale... głowy nie dam, czy jeszcze mam odpowiednie czasopismo (papier zajmuje więcej niż dane cyfrowe :) ), a bez tego nie ma większego sensu kupować.

0

Znalazłem płytkę, jednak czasopisma nie mam (wszystkie od 2001 w dół zostały pewnie przerobione na papier toaletowy lub kartony ;) )
Oto fragment dot. licencji znajdujący się na płycie:

Licencja zwykła (bezpłatna) i komercyjna (do wykupienia)

Licencja zwykład (bezpłatna)

Program Borland Delphi 5 Standard nie może być kopiowany i rozpowszechniany oddzielnie od wyżej wymienionego pisma (jest jego integralną częścią)

"Program Borland Delphi 5 Standard dołączony do listopadowego (11/2001) wydania pisma "PC World Komputer", może być wykorzystywany wyłącznie do użytku prywatnego i jedynie na własne potrzeby użytkownika.

Program Borland Delphi 5 Standard NIE może być wykorzystywany do celów
komercyjnych, a użytkownik nie może rozpowszechniać stworzonych za pomocą programu aplikacji (nawet bezpłatnie) oraz udostępniać ich osobom trzecim.

Ograniczenia i warunki licencyjne znajdują się w załączonym do programu pliku licencja_pl_warunki_dodatkowe.txt.

Licencja komercyjna

Posiadając jubileuszową, oryginalną płytę PCWK CD 11/2001 Nr 100 zawierającą program Borland Delphi 5 Standard wszyscy użytkownicy MOGĄ nabyć w siedzibie BSC Polska dodatkową licencję dla pojedynczego użytkownika "Delphi Deployment Licence" w cenie 299 zł, uprawniającą do komercyjnego wykorzystywania pakietu Borland Delphi 5 Standard, w tym pozwalającą na tworzenie i komercyjne rozpowszechnianie stworzonych przy pomocy Borland Delphi 5 Standard aplikacji (patrz załączony do programu plik zamówienie.rtf na płycie PCWK CD 11/2001 Nr 100)"

Informacje:

BSC Polska Sp. z o.o.
ul. Schroegera 32
01-822 Warszawa
tel. (22) 8641465
fax (22) 8641466
e-mail: [email protected]
www.borland.pl

0

...Posiadając jubileuszową, oryginalną płytę PCWK CD 11/2001 Nr 100 zawierającą program Borland Delphi 5 Standard wszyscy użytkownicy MOGĄ nabyć w siedzibie BSC Polska dodatkową licencję dla pojedynczego użytkownika "Delphi Deployment Licence" w cenie 299 zł, uprawniającą do komercyjnego wykorzystywania pakietu Borland Delphi 5 Standard...

Jest jeden problem - to było aktualne do lutego 2002..... Ciągle nie mogę sobie wybaczyć, że spóźniłem się o te cholerne 2 tygodnie.... Byłoby 300zł (cena jak najbardziej sensowna) zamiest obecnych 4000 - niby skąd ja mam tyle wziąć? Ech.....

0

może nie ma stałego łącza kolo , i dlatego woli kupić .

Hieh, a ja jestem modemowcem i te 50 mb to nie problem sciagnać (zostawiasz na noc kompa włączonego :-D ), a na marginesie to nigdy nie ściągałem, bo kupuje Eksperta, a tam dają za 9.90zł :-D więc się ściagać i marnować czasu nie opłaca. :)

0

zostawiasz na noc jeddna , drugą , trzecią , dostajesz rachunek z tpsa :) i z miny : :D robi sie : ;-(

0

zostawiasz na noc jeddna , drugą , trzecią , dostajesz rachunek z tpsa :) i z miny : :D robi sie : ;-(

  1. Nie jestem "tepsowiczem" - jestem "dialogowiczem" (na szczęście). :-D
  2. Płacę stały miesięczny abonament za 24/h :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1