Ju?ż nic nie kumam :|

0

Tak od jakiegoś już czasu przeglądam sobie forum i taka myśl mnie naszła. O co tu właściwie chodzi??

Co jakiś czas pojawia się wątek taki jak ten:
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.html?id=44140
albo ten:
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.html?id=44109.
Takich przykładów można by mnożyć.

Otóż jego autor zabiera się za program nie mając najmniejszego pojęcia w danej materii.
Każdy z nas chciałby napisać ogromną i użyteczną aplikację z wieloma przydatnymi opcjami. Ale jeśli nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, to zostawiamy to na później i zajmujemy się rzeczami prostszymi.
Owszem, czasem brakuje nam wiedzy aby rozwiązać jakieś zagadnienie, ale po otrzymaniu podpowiedzi piszemy dalej, a nie informujemy wszystkich, że nie mamy o tym bladego pojęcia.

To moje zdanie. Ciekaw jestem Waszego.

0

Lofix Texasu™ jest z toba [browar]

0

Jestem z Wami bracia. [browar]
Jak sie nie kuma to sie nie robi. :-[

0

Teraz trochę moich przemyśleń.
Oczywiście pytania typu: "Jak zmienić Caption formy?" to od razu mogą w koszu lądować, ale pytania o trudniejsze rzeczy poruszane przez początkujących (ale przynajmniej po jednym kursie/książce/kilku programach) to moim zdaniem powinni próbować. Tak się uczą. Warunek jest tylko jeden: Jeżeli już się za to bierze, to niech najpierw poszuka na ten temat informacji. Zorientuje się, jak trudne to jest i jeżeli uzna, że jest w stanie to zrobić (lub przynajmniej próbować) to niech próbuje. Ale niech nie pyta:
-"Jak napisać taki program?"
-pada odpowiedź "zrób tak i tak"
-"Jak zrobić tak i tak?"
I tak dalej się ciągnie i wychodzi, że cała społeczność 4p pisze program za gościa. W tym momencie, jeżeli już po odpowiedzi nie wie co zrobić dalej, to niech zarzuci ten projekt na jakiś czas. Niech poszuka materiałów.

Tak więc: nie dobijać początkujących, bo my też kiedyś byliśmy (szczegół, że bardziej samodzielni), ale jak ktoś nie ma bladego pojęcia o tym co robi, to się nie "cackać" i ten cudowny przycisk po lewej :)

0

Ja tam myślę, że rzucanie się od razu na większe rzeczy pozwala uczyć się nieco szybciej, niż metodą małych kroczków. Wielokrotne powtarzanie tych samych czynności pozwala je lepiej zapamiętać. Przy małych projektach, gdzie jest tylko jedna forma, raz na początku nadajemy jej ten legendarny Caption i zapominamy o nim. A przy dużych skończymy jakiś tam etap programu, robimy kolejną form i znów nadajemy jej Caption. I po wykonaniu jednego projektu pamiętamy raz na zawsze, jak się nadaje caption formie. To taki przykład był, ale mam nadzieję wszyscy wiedzą o co chodzi [cygaro]

0

Chyba ten przykład, to trochę przesada... Jak ktoś nie wie, jak nadać formie właściwość Caption, to niech się nie zabiera za skomplikowane aplikacje...

0

A czy nie warto dodac dzialu Lame Topics ?
Tam by aldaowaly takie topici, fachowcy by wchodzili tylko zeby sie posmiac pod nosem lub gdyby im si enudzilo i chcieliby kogos poduczyc. Laicy czesto miedzy soba sie dogadaja szybko np jeden nie umie caption zmienic a drugi mu na to ze to to mu powie bo to latwe ale za to potrzebuje pomocy bo nie wie co to unsatisfajed forłard of costam.

Moderatorzy mogliby szybko czyscic forum z takich watkow przenoszac je do Lame Topics czy tam innego przedszkola czy Noob Zone, w tym dziale bylyby inne zasady tzn nie ma pytan glupich, wchodzisz na wlasna odpowiedzialnosc. Karanie tylko spammerow. Topici znikaja po miesiacu od zalozenia.

he ?

Feerial krnąbrny futerkowiec

0

No - calkiem dobry pomysl. Dzial 'Newbie' dla newbie :))

/* Mi także się podoba. Kosz, do którego nie trzeba zaglądać :) */

0

Chyba trzeba będzie coś w tej sprawie zrobić.
Kolejny przykład brania się za coś nie mając kompletnego pojęcia w danej materii.
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.html?id=44473

0

Albo zróbcie tak jak niektóre serwisy internetowe.
Dajcie obrazek z hasłem, któe trzeba będzie wpisać w pole tekstowe poniżej przed wysłaniem posta.
Inteligentne osobniki powinny dać sobie z tym radę :-D :-D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1