Troche o RS-232

0

Ma ktoś jakieś materiały o sterowaniu czymkolwiek przez port szeregowy?

Chcę sobie zrobić coś takiego: podłączam sobie jakoś (nie wiem niestety dokładnie jak, więc się pytam) mikrosilniczek do baterii i do portu szeregowego i wysyłam z kompa ciąg danych (może być najprostszy, np.pełny bajt) i mi się silniczek rusza :)

Linki, schematy, wskazówki mile widziane. I najlepiej jak najprościej.

0

w najnowszym chipie było o tym (sterowanie silniczkiem, układ, płytka itp.)

0

Jeśli interesiłoby Cię sterowanie tym przez LPT (nigdy nie zajmowałem się COM'em a wydaje mi się, że z LPT bedzie prościej), to napisz kilka szczegółów (silnik normalny czy krokowy, jeśli krokowy to ile faz itp.) na maila : [email protected] . Znajdzie się rozwiązanie.

0

ja się dołączam i chciałbym żeby to rozwiązanie było dostępne dla wszystkich

0

przez LPT to nie, bo nie mam jak testować: LPT pozajmowany przez skener i drukarkę.

Więc najlepiej szeregowy i sterowanie jakimś normalnym (bynajmniej nie krokowym) mikrosilniczkiem elektrycznym. Jak najprościej. Może być tylko włączanie i wyłączanie. Dalej sam sobie rozbuduję :)

0

Jeśli byłoby możliwe zewnętrzne zasilanie, to można by użyć układziku z chipa do sterowania automatyką domową (temat w dziale Gorące Tematy - powinien być tam link do sciągnięcia opisu, schematu i programu do obsługi). Może wyjście z przekaźnikami wydaje się drogie, ale przekaźniki (jeśli nie są na 220 V, powinny być tanie). Wiadomo, żeby sterowac silniczkiem w drugą stronę (do tyłu) wystarczy zamienic bieguny.

0

a czy ktos napisal taki program (do chipa 6/2003)
a moze tez chip 2/2002? - sterowanie z kompa przekaznikami.

wlasnie napisalem mila do autora zeby udostepnil zrodla swoich programikuf. jak nie bedzie chcial to zrobimy zbiorke podpisuf i wyslemy mu petycje od forum:)

0

jak chcecie poczytac o tych ukladach to podaj link do tego z chipa 2/2002 (z chipa 6/2003 nie udostepnili na stronie:(

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_18145.html

0

z najnowszego CHIPa czytałem i dlatego mnie napadło :)
ale nie chcę krokowców, tylko coś prostrzego. i właśnie uznałem, że potrzebne dwa silniczki (zasilane zewnętrznie) i tylko włączanie i wyłączanie ich. więc trochę wezmę z artykułu w chipie o sterowaniu sprzętem domowym, ale tylko zmieni się rejestr przesuwny na mniejszy i muszę zrozumieć ten schemat :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1