C# - bez "swietych wojen" - co sadzicie?

Odpowiedz Nowy wątek
2003-05-27 22:22
0

Trzybobry!

<font color="red">Tylko bez "swietych wojen" C vs Pascal prosze!!</span> Co sadzicie o C#? Mialem przyjemnosc "poogladac" zrodla w C#, strukture jezyka itp (Linux+, chyba styczniowy, projekt Mono i dotGNU) i... nie wiem co o tym myslec. Taka Java, ale nowa?? Java to dla mnie magia, ale wszyscy trabia o .NET, Borland takze, wiec pomyslalem sobie, zeby sie przyjrzec i pobrobowac C#. Cos Wam wiadomo o kompilatorach tego jezyka (jest Microsoftu jakis, ale pewnie platny) - dla Windows (musialem sie pozegnac z RH8, bo mi miejsca na dysku - 6.4 BG - brakowalo :-()?

Za wszelkie komentarze dziekuje i prosze moderatorow, jezeli to mozliwe, o pozostawienie posta w spokoju. W koncu to OT forum o programowaniu...

[cya]


Debian Sarge, GNOME 2.6, Kadu 0.4cvs, Opera 7.54

Pozostało 580 znaków

2003-05-27 22:28
0

coz, jest spoko i ja generalnie wszystkie informacje o laczeniu jezykow przyjmuje z duza doza optymizu. Tu nie piekno, jak w 'oralnych' jezykach sie liczy, lecz funkcjonalnosc - jeden woli tak, drugi inaczej, a moga pisac w tym samym.

Pozostało 580 znaków

2003-05-28 17:10
0

Swgo czasu pisało w CHIPie ze C# raczej nie ma przyszlosci :-)

Pozostało 580 znaków

2003-05-29 14:25
0

... a chip to sie tak zna i jest taki opiniotworczy ze kazdy programista swiata teraz zarzuci nauke c# :P

Pozostało 580 znaków

2003-05-29 14:43
0

co do .NET to.... zobacz wyniki ankiety BDN Survey (Dryo niedawno link podawał). Malo ludzi się do tego bierze i na długo tak zostanie.... Microsoft (dzięki Bogu) nie ma wielkiego wpływu na języki programowania. A sam C#? Taka MS Java. Czysta walka rynkowa.

Hahahaha :D - Ktos 2016-04-13 10:33

Pozostało 580 znaków

2003-05-29 15:57
0

czemu C# do javy poruwnujecie??

według mnie to sprawa wygląda tak:

 1. Do wybrania języka należy znać jego możliwości i wiedzieć co się chce robić tzn. jakiego rodzaju programy itd.
  a) jak bazodanowe to najlepiej delphi
  b) jak graficzne to chyba lepiej C / C++
  c) jak chcesz aby wszędzie chodziły to w Javie
  d) wiruski w asemblerze
  itd.
  Oczywiście to czy program bedzie napisany w najlepszym dla niego języku nie świadczy odrazu że będzie lepszy niż ktoś inny napisał w innym ale niektóre środowiska udostępniają więcej narzędzi dla danego celu jak np. delphi dla baz danych. Niektóre języki mają gotowe funkcje np. do obsługi baz a w innych trzeba było by pisać je samemu.

A tak poza tym no to mówi się ze w czym komuś wygodniej w tym niech programuje ale ja uważam że można się uczyć języków programowania w zależności od wyżej wymienionych potrzeb i jeśli ktoś dobrze zna jakiś język to w miarę łatwo będzie mu przyswojić następny i kolejny po nim. Ostatnio nawet czytałem o Microsofcie jak przed stworzeniem Windows 1.0 programiści zastanawiali się jaki język wybrać do tego celu. Nie zastanawiali się nad tym czy go znają czy nie.

Jeśli chodzi o całą pomoc dot. programowania to do tych popularnych języków jest sporo softu i dokumentów. więcej niż się może na początku wydawać.


Pozostało 580 znaków

2003-05-29 22:06
0

ale ja uważam że można się uczyć języków programowania w zależności od wyżej wymienionych potrzeb i jeśli ktoś dobrze zna jakiś język to w miarę łatwo będzie mu przyswojić następny i kolejny po nim.

no i wlasnie w tym rzecz - mi sie sni jezyk totalnie uniwersalny, w ktorym moznaby zrobic wszystko rownie dobrze, rownie latwo i rownie wydajnie. W Delphi na przyklad, mozna robic i gry i bazy danych i programy sieciowe, ale mi tu chodzi o sytuacje w ktorej nikt juz by nie pisal ze c++ jest lepsze do tego, a delphi do tamtego.

Pozostało 580 znaków

2003-05-29 22:34
0

no i wlasnie w tym rzecz - mi sie sni jezyk totalnie uniwersalny, w ktorym moznaby zrobic wszystko rownie dobrze, rownie latwo i rownie wydajnie.

Poczekaj aż ja napiszę swój rotfl.
A co do programistów microsoftu, to chyba nie wybrali najlepiej :)


Jest jeszcze jeden błąd :)
Unix is user friendly. It's just very particular about who it's friends are.

Pozostało 580 znaków

2003-05-30 13:26
0

no wiecei ja to napisałem bardzo ogólnie - tylko takie przykłady ale wydaje mi się że różnic jest dużo czy dany program napisać lepiej w tym czy w innym języku czy środowisku.

Gates chciał z tego co pamiętam aby wszystko było orbione w Basicu :d :d (chyba nie trzeba mówić dla czego).

Warto przeczytać "Barbarzyńcy pod wodzą Gates'a".
Tam jest dobrze opisane jak można skopać nawet najfajniejszy projekt(patrz win 0.1) i że to nie chodzi już o kompetencje programistów.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0