Gdzie szukać UX/UI designera?

0

Założyłem w tym roku startup, który okazało się zaczął na siebie zarabiać. Niestety szatę graficzną zrobiłem sam, a obrazki pierwsze lepsze z darmowego stocka. Chciałbym to poprawić, zrobić na nowo, porządnie. Myślę nad zatrudnieniem grafika/ui/ux lub jakiejś agencji, który narysuje mi cały design webowy i mobilny. Jest tego kilka widoków + landing page.
Tak się zastanawiam gdzie mogę szukać takich osób. Zacząłem od LinkedIn, tam są same osoby, które już gdzieś pracują i nie mają portfolio, nie umiem tam znaleźć designera. Następnie pomyślałem o UpWorku, ale tam obawiam się masy hindusów, nie chcę poświęcać setek godzin na filtrowanie ofert. Pomyślałem też o dribbble.com, i tam nawet chciałem dodać ogłoszenie, ale nie akceptują mojej karty ;/
Preferuję kogoś z Polski, bo jest tam kilka detali dla Polaków i nie trzeba będzie wyjaśniać obcokrajowcowi. Następnie preferuję kogoś z EU żeby łatwo faktury rozliczyć, nie mam doświadczenia w tych tematch, chcę to łątwo i szybko załątwić.

Macie jakieś pomysły gdzie znajdę kreatywych uxów?

4
szprotki_w_oleju napisał(a):

Niestety szatę graficzną zrobiłem sam, a obrazki pierwsze lepsze z darmowego stocka. Chciałbym to poprawić, zrobić na nowo, porządnie. Myślę nad zatrudnieniem grafika/ui/ux lub jakiejś agencji, który narysuje mi cały design webowy i mobilny. Jest tego kilka widoków + landing page.

"szatę graficzną", "obrazki", "narysuje mi cały design", " Jest tego kilka widoków + landing page."
Ja mam wrażenie, że ty bardziej grafika szukasz. Chociaż ogólna moja refleksja jest taka, że ludzie często mówią UX designer na to, co jeszcze kilka lat temu nazywało się "grafik" czy "web designer", mimo że przecież UX(user experience) to szersze pojęcie i UX nie musi nawet polegać na robieniu grafiki. UX to ogólnie sprawianie, żeby ze strony korzystało się dobrze.

Plus sam design to i tak połowa roboty, bo ten design potem trzeba będzie zaimplementować poprawnie w HTML/CSS/JS, bo bez tego będzie bieda.

Macie jakieś pomysły gdzie znajdę kreatywych uxów?

Oni na Instagramie mają konta i się promują
https://www.instagram.com/explore/tags/uxdesigner/
Albo na Fiverr
https://www.fiverr.com/search/gigs?query=ux
czy polskie https://useme.com/

ale nie korzystałem z ich usług, więc nie wiem jaka tam jest jakość.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1