Coraz głupsze społeczeństwo

1

Skoro ludzie pasjonują się czymś takim:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-25/wielka-brytania-mistrzostwa-w-zaklinaniu-robakow-mieli-rozne-sposoby-by-wyszly-spod-ziemi/

To faktycznie coś jest na rzeczy.

Jeszcze inni prosili robaki o wyjście na powierzchnię, pisali do nich listy miłosne oraz grali na instrumentach przyłożonych do podłoża.

WTF?

3

Ja mam trochę inne pytanie. To kiedy społeczeństwo było mądrzejsze? Raczej nie 100 lat temu, przynajmniej nie w Polsce, jak sie spojrzy na mapki analfabetyzmu, po niedawno zlikwidowanym feudaliźmie, który w takiej galicji przed pierwszą wojną światową hulał sobie w najlepsze.

To może magiczne lata 80'-90' o których sie mówi że potem to już równia pochyba? A może wynika to zwyczajnie z tego że kiedyś debile siedziały zwyczajnie w domu i tylko czasem się ich spotykało na imprezach rodzinnych, a teraz debile mają dostęp do internetu i zna ich cały świat i niektórzy nawet robią biznes na tym że są debilami jak patostrreamerzy

BTW ostatnio mi migneły przebitki z lat 90' jak to w jednym liceum grał zespół jawnie faszystowski bo perkusista był z tego liceum. Ale pomijając politykę to wszechobecny ołów w farbach i benzynie też był fajny. I ołowica w Szopienicach.

1

Może tak być, że obecnie debile są bardziej widoczni. Ale ja od zawsze mam jak najgorsze zdanie o ludziach jako takich w sensie ogólnym. Wystarczy tylko przyjrzeć się, jaka jest ulubiona rozrywka większości ludzi, nawet niby inteligentnych. Wystarczy np wybrać się na imprezę firmową. Wóda, darcie mordy, rzyganie, dziwne ruchy w rytm disco polo.

1

Wrzucam garść pytań z zachętą do przemyśleń, na które każdy może sam sobie spróbować odpowiedzieć w kontekście pytania OP-a:

  • może to ma jakiś związek z mediami?
  • lansowanie w mediach osób znanych z tego, że są znane?
  • chęć uzyskania większej oglądalności przez media (np. chęć poprawy zasięgów w YT stosując pato-streaming, etc)?
  • bezrefleksyjne korzystanie z treści prezentowanych w mediach?
  • jeśli już jakakolwiek refleksja to tylko: "o! jak inni się tak zachowują w mediach czy publicznie to czemu ja mam się hamować"?
  • obniżanie poziomu programów tv dając do wyboru: hołdowanie najniższym instynktom lub "kup u nas ten produkt a będziesz szczęśliwa/y"?
  • promowanie życia na pokaz?
2

I pomyśleć, że jeszcze 100 lat temu człowiek był w stanie wykorzystując:

  • dostępną wiedzę
  • potencjał intelektualny
  • ołówek i papier

Zbudować coś takiego:

A dzisiaj?

3

@rafal95p: twój post to jest oczywista manipulacja pod z góry założoną tezę, bo sugeruje że dziś ludzie nie potrafią już wymyślić żadnych skomplikowanych rzeczy, co nie jest prawdą.

Oczywiście nijak się to ma do tematu dyskusji, bo naukowcy czy wynalazcy to jedna rzecz, a poziom zidiocenia statystycznego, zwykłego zjadacza chleba to już całkiem co innego.

6

Ludzie dzisiaj produkują samochody elektryczne, rakiety kosmiczne, wielkie akceleratory cząsteczek, łaziki marsjańskie, szczepionki na wirusy. Na arxiv dziennie jest publikowanych tysiące opracowań badań naukowych.

Ale ktoś powie, że ludzie są coraz głupsi bo baba w urzędzie nie potrafiła włączyć drukarki.

1

Kiedyś w instrukcji obsługi auta pisali jak wyregulować zawory, a dzisiaj żeby nie pić płynu z akumulatora.

Ludzie dzisiaj produkują samochody elektryczne, rakiety kosmiczne, wielkie akceleratory cząsteczek, łaziki marsjańskie, szczepionki na wirusy

Część z tych wynalazków jest znana od dekad.

3

Ale wiecie, że to kolejna rozmowa, kolejnego już pokolenia, o tym, że "kiedyś to było kurde yanushhhh"? Po prostu dorastacie, zaczynacie mieć dość ludzi, czytacie ciągle negatywne informacje i później wchodzicie na 4p zakładać takie tematy.

3
Iamblue napisał(a):

Czy też zauważacie, że społeczeństwo jest coraz bardziej otępiałe, ogłupiałe i coraz trudniej jest obcować z ludźmi bez wycieńczenia psychicznego?

Jakiś dziwny jesteś. Im bardziej społeczeństwo jest otępiałe i ogłupiałe tym z zasady coraz bardziej inteligentniejszy, mądry i atrakcyjny jesteś ty. I to kompletnie bezwysiłkowo. To tak jakby społeczeństwo cieszyło się że zarabia coraz więcej pieniędzy a ty w tym czasie miałeś dom na Żoliborzu.

Musiałem sobie ulżyć.

Jeśli cię to wycieńcza to kup sobie kota.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1